Porównanie Apple Watch 8 do poprzednich modeli

Apple Watch to synonim klasowego smartwatcha w oczach wielu. Przysłowiowe „lepsze jest wrogiem dobrego” zdaje się nie mieć zastosowania do kolejnych generacji zegarków Apple, gdzie Series 8 przykuwa uwagę imponującym wyświetlaczem i mnogością dodatkowych funkcji, nieobecnych w starszych modelach.

Zauważalnie bogatsza paleta możliwości w Series 8 sprawia, że wielu użytkowników decyduje się na wymianę swojego obecnego modelu. Trend ten jest typowy dla produktów Apple – każde kolejne wcielenie iPhone’a jest po prostu lepsze od poprzedniego. Czym więc charakteryzuje się Apple Watch Series 8, i dlaczego warto go nabyć? Odpowiadamy na te pytania poniżej!

Estetyka i Materiały

Design, jakość zastosowanych materiałów, oraz komfort noszenia zegarka na nadgarstku są kluczowe. Apple Watch Series 8 dostępny jest w wydaniach aluminiowym i stalowym. Wersje stalowe oferowane są w odcieniach złota, srebra i grafitu. Wersje aluminiowe zegarka Apple 8 generacji dostępne są w kolorach takich jak północ, srebro, księżycowa poświata oraz czerwień (Product RED).

Choć Apple Watch Series 8 wydaje się podobny do modelu Apple Watch SE, czy najdroższego Apple Watch Ultra, jednak wyróżnia się niezrównaną jakością wykonania.

Wyświetlacz

W kontekście wyświetlacza Apple Watch 8 generacji, innowacja jest tym, co rzuca się w oczy na pierwszy rzut oka. Wykorzystano tutaj wyświetlacz Retina o jasności do 1000 nitów, charakteryzujący się nieprzerwaną pracą. Dzięki temu ekran działa cały dzień, zoptymalizowany pod kątem oszczędzania energii. Godzina, a także inne najważniejsze powiadomienia są zawsze widoczne. Ekstremalnie wysoka jasność ekranu gwarantuje czytelność tarcz. Jest to możliwe dzięki licznym czujnikom zamontowanym w zegarku, które sprawiają, że jest on jednocześnie dyskretny i maksymalnie funkcjonalny. Również rozmiar koperty jest godny uwagi – 8 generacja zegarka od Apple dostępna jest w dwóch wersjach: mniejszej (41 mm) oraz większej (45 mm). Wyświetlacz Apple Watcha 8 generacji jest dodatkowo zabezpieczony grubym szkłem przednim.

Zarządzanie systemem

Specyfika oprogramowania Apple Watch 8 jest wyjątkowo związana z systemami watchOS, oferując cały szereg funkcji, które zapierają dech w piersiach. Funkcja detekcji wypadków to tylko jeden z tych aspektów. Ten inteligentny zegarek potrafi rozpoznać, gdy jesteś zaangażowany w kolizję samochodową, co pozwala na natychmiastowe wezwanie pomocy. Siła uderzenia w kolizjach samochodowych jest zwykle intensywna, dlatego szybka reakcja w takich kryzysowych chwilach jest kluczowa. Warto jednak pamiętać, że funkcja SOS wymaga połączenia z siecią komórkową. W połączeniu z GPS i zaawansowanym algorytmem fuzji czujników, opartym na analizie milionów godzin danych, możliwe jest precyzyjne zlokalizowanie pozycji w każdych warunkach.

Funkcje dla entuzjastów fitnessu

Zegarek Apple Watch Series 8 to idealny towarzysz dla wszystkich aktywnych fizycznie. Umożliwia odpowiednie monitorowanie ogólnego stanu kondycji. Smartwatch alarmuje, kiedy użytkownik pozostaje w stanie nieruchomości. Wysoka odporność na wodę umożliwia korzystanie z niego nawet w płytkiej wodzie, oferując dokładne pomiary. Ciągły monitoring tętna daje możliwość śledzenia ilości spalanych kalorii podczas różnych ćwiczeń.

Funkcje zdrowia

Apple Watch Series 8 nie zostaje w tyle jeżeli chodzi o funkcje zdrowotne. Funkcja EKG oferuje pomiary porównywalne do jednokanałowego elektrokardiogramu. Co więcej, smartwatch stale monitoruje poziom natlenowania krwi, jakość faz snu i przypomina o ostatniej owulacji dzięki funkcji śledzenia cyklu kobiecego, która pozwala na bardzo precyzyjne monitorowanie cyklu.

Cena i dostępność

Wartość oraz dostępność to kluczowe aspekty przy porównywaniu Apple Watch 8 z poprzednimi wersjami. Koszt zakupu tego modelu znajduje się pomiędzy ekonomicznym modelem SE a najwyższą wersją, Ultra, co czyni go idealnym kompromisem cenowym. Dostępność tego modelu jest na bardzo wysokim poziomie, ale zaleca się zakup przez Apple Premium Reseller, aby uniknąć falsyfikatów, które niestety często pojawiają się na rynku.

Czy warto przesiąść się z poprzedniego modelu?

Rozważenie aktualizacji do Apple Watch Series 8 jest zdecydowanie warte uwagi, biorąc pod uwagę liczne nowe funkcje w porównaniu do poprzednich modeli. Ciągłe monitorowanie temperatury i tętna, nowatorski sensor oferujący funkcję EKG, to tylko niektóre z atutów tego smartwatcha. To właśnie te cechy przyciągają dzisiaj tak wiele osób do Apple Watch 8.

Jeśli masz dodatkowe pytania bądź wątpliwości – zawsze możesz skorzystać z fachowej porady doświadczonego zespołu specjalistów DILLCOM. Zapraszamy serdecznie!

 

Dillcom
7 sierpnia, 2023

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00

    „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

    Operacja pn. „Rozwój działalności gospodarczej firmy Dilicom Serwis Jan Łajewski z zakresu serwisu komputerowego poprzez zakup innowacyjnej aplikacji usprawniającej obsługę klientów” mająca na celu rozwój działalności gospodarczej w zakresie naprawy i konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych, w tym utworzenie jednego etatu i utrzymanie dwóch miejsc pracy w okresie trzech lat od dokonania płatności końcowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

    Wartość realizowanej operacji: 136471,92 zł, w tym ze środków EFPROW 56290,27 zł.

    Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.