Zapchana pamięć w iPhone i iPadzie – jakie mogą być skutki?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z Nas posiada znaczną ilość aplikacji bądź plików zarówno w postaci video, jak i zdjęć w swoim iPhone lub iPadzie. Niestety takie rozwiązanie może z czasem doprowadzić do przepełnienia pamięci naszego urządzenia. W tym przypadku najczęściej pojawia się komunikat z informacją pt. „brak pamięci”, który powinien stanowić sygnał, że należy jak najszybciej zwolnić miejsce w naszym telefonie. Przeczytaj poniższy tekst a dowiesz się, z jakimi skutkami spotkasz się podczas zapchania pamięci iPhone’a.

Każdy posiadacz smartfon, prędzej czy później podczas korzystania z niego spotyka się z pojawiającym się komunikatem „Zwolnij pamięć w Twoim urządzeniu”. Oczywistą rzeczą jest, iż wszystkie przechowywane w urządzeniach pliki, zarówno w postaci zdjęć, filmów, jak i aplikacji z czasem zaczynają „ważyć” i zapełniają pamięć iPhone czy iPada. Taka sytuacja pojawia się zwłaszcza, jeśli mamy ich bardzo dużo a pamięć telefonu nie jest właściwie dostosowana do naszych potrzeb! W poniższym artykule dowiesz się m.in. jakie konsekwencje niesie ze sobą zapychanie pamięci naszych urządzeń, a niestety jest ich całe mnóstwo!

Twój iPhone nie może zrobić zdjęcia…

Czy wiesz, że jednym z podstawowych zagrożeń związanych z zapełnieniem pamięci w iPhone bądź innym urządzeniu marki Apple jest rzecz jasna to, że nie będziemy mogli z niego swobodnie korzystać? Trudno wyobrazić sobie sytuację, kiedy pragniesz uwiecznić coś pięknego na fotografii, wyciągasz smartfon i niestety nie możesz zrobić zdjęcia, ponieważ Twój iPhone ma za mało pamięci na nowe ujęcia.

Zapchanie pamięci iPhone

O czym warto pamiętać? To, że zapchane urządzenie nie jest w stanie nie tylko pobierać nowych aplikacji, dokonywać aktualizacji już istniejących aplikacji, ale także wykonywać zdjęć i filmów lub innych tego typu działań! Co więcej? Krytyczne zapchanie pamięci iPhone’a upośledza podstawowe funkcje smartfona, przez co nie jest on już tak sprawny jak wcześniej. Warto dodać, iż w niektórych przypadkach może dojść nawet do sytuacji, gdy nasz smartfon w przypadku wyłączenia bądź rozładowania, nie będzie chciał się ponownie włączyć ze względu na zapchanie pamięci. Niestety w tej sytuacji możliwe jest utracenie wszystkich danych, które nie zapisały się w tzw. chmurze, bowiem telefon trzeba będzie przywrócić do ustawień fabrycznych. Pamiętaj, że resetowanie urządzenia może okazać się zgubne w skutkach!

Co należy zrobić, aby nie dopuścić do zapełnienia pamięci iPhone’a?

Jeśli chcesz uniknąć sytuacji, w której Twój iPhone lub iPad cierpi na brak pamięci, warto przynajmniej raz na jakiś czas wykonać precyzyjne i profesjonalne sprzątanie swojego urządzenia! Specjaliści zalecają, aby pozbyć się tego,  co jest niepotrzebne m.in. przestarzałych zdjęć, filmów, dokumentów oraz sprawdzić czy nie przechowujemy aplikacji, z których już nie korzystamy. W ustawieniach urządzenia Apple możesz sprawdzić ilość pamięci, co obejmuje i na jakim poziomie. Możesz również dokonać zwolnienia pamięci z aplikacji, z których mało lub w ogóle nie korzystasz. Dzięki takiemu rozwiązaniu skutecznie pomożesz doprowadzić swój iPhone do optymalnego stanu. Choć są to proste czynności, mogą długofalowo pomóc Twojemu urządzeniu zachować sprawność i pozwolić cieszyć się jego użytkowaniem przez wiele lat!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej naszego profesjonalnego serwisu Dillcom i zapoznania się z naszą bogatą oferta. Nasi doświadczeni eksperci są do Państwa dyspozycji i chętnie służą fachową pomocą. Serdecznie zapraszamy!

Jan Łajewski
9 września, 2021

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00

    „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

    Operacja pn. „Rozwój działalności gospodarczej firmy Dilicom Serwis Jan Łajewski z zakresu serwisu komputerowego poprzez zakup innowacyjnej aplikacji usprawniającej obsługę klientów” mająca na celu rozwój działalności gospodarczej w zakresie naprawy i konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych, w tym utworzenie jednego etatu i utrzymanie dwóch miejsc pracy w okresie trzech lat od dokonania płatności końcowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

    Wartość realizowanej operacji: 136471,92 zł, w tym ze środków EFPROW 56290,27 zł.

    Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.