Mysz przewodowa czy bezprzewodowa – którą wybrać?

W obecnym czasie, dobie rozwoju internetu i coraz nowszej zaawansowanej technologii, producenci myszek komputerowych konkurują ze sobą prezentując coraz to nowsze modele. Stanowią one rozwiązanie zarówno ergonomiczne, estetyczne jak i niezwykle funkcjonalne! Aczkolwiek jest jedna bardzo ważna kwestia, którą warto mieć na uwadze- im częściej urządzenie będzie użytkowane, tym więcej czynników będzie mieć wpływ na jego działanie! Przede wszystkim należy pamiętać o podjęciu właściwej decyzji dotyczącej sposobu dostarczania energii! W poniższym artykule Dillcom przedstawia porównanie urządzeń przewodowych z bezprzewodowymi. Jeśli jesteś zainteresowany wynikiem- zapraszamy do lektury!

Bezprzewodowa mysz- funkcjonalne i wygodne rozwiązanie

Oczywiście rzecz jasna, iż w tym przypadku bardzo dużą, a tak naprawdę największą zaletą jest brak przewodu. Choć nie każdy zdaje sobie sprawę, ja duże znaczenie ma takie rozwiązanie i jak wiele korzyści może przynieść! W bardzo wielu sytuacjach przewód może przeszkadzać lub wręcz utrudniać pracę. Chodzi tutaj o takie sytuacje jak między innymi: ściąganie kursora bądź nieumyślne zaczepienie się o wystający kabel osób, które przechodzą obok. Mysz bezprzewodowa jest doskonałym rozwiązaniem szczególnie polecanym w pracach biurowych, lub zadań i obowiązków, które są wykonywane w nieco większej odległości od monitora. Czy wiesz, że dzisiaj na rynku znaleźć można 2 grupy myszy bezprzewodowych?

  • Nieco tańsze modele, działające na zasadzie sygnału, który przekazywany jest drogą radiową do odbiornika, a ten z kolei podłącza się do komputera bądź laptopa za pomocą portu USB. Co istotne? Mimo, iż zdarzają się zakłócenia, które wywołane są bliską obecnością kilku działających urządzeń radiowych, to jednak są to sytuacje sporadyczne i ograniczają się najczęściej do najtańszych modeli.
  • W droższych myszkach bezprzewodowych zastosowana została nowoczesna technologia bluetooth, dzięki której możliwe jest utrzymanie stabilnego połączenia bez żadnych zakłóceń! Bardzo dużym atutem tego typu myszy bezprzewodowych jest fakt, iż do ich działania nie jest wymagane posiadanie zewnętrznych nadajników. Ich zastosowanie sprawia, że gniazdo USB pozostaje wolne! Jedyną wadą jest to, że działają one na baterie, które co jakiś czas trzeba będzie wymienić.

Mysz przewodowa – czy to się jeszcze opłaca ?

Warto zaznaczyć, iż mimo że przewód może być nieco denerwujący, ponieważ na stałe zajmuje gniazdo USB, to jednak należy pamiętać, że zapewnia on szybkie łącze bez żadnych opóźnień! Co więcej? Jest to jeden z głównych powodów, dla którego ten rodzaj myszy jest wybierany przez większość graczy oraz osoby, które zawodowo operują programami wymagającymi bardzo wysokiej dokładności. Powinieneś wiedzieć, iż myszy gamingowe wyposażone są najczęściej w różnego rodzaju efekty świetlne, co wiąże się z pobieraniem większej ilości energii. Jednak nie ma to aż tak dużego znaczenia jak w myszkach na baterie, bowiem przewód gwarantuje stałe źródło zasilania z komputera! O czym warto pamiętać? Zarówno jeśli pracujesz lub podczas gry wykorzystujesz myszkę gamingową musisz mieć na uwadze, że bateria może zacząć padać w najmniej spodziewanym przez Ciebie momencie! Jest jedno skuteczne rozwiązanie tego problemu- mowa tutaj o baterii zapasowej, którą warto mieć zawsze pod ręką. Niestety często dochodzi również to sytuacji, kiedy nowe baterie są mieszane z używanymi, co powoduje jeszcze większe zdenerwowanie. Myszka przewodowa da Ci pewność i gwarancje stabilnej pracy bez jakichkolwiek zakłóceń i problemów związanych z energią. Jednak, jeśli nie jesteś pewien które urządzenie będzie dla Ciebie najlepszym wyborem, zawsze możesz zwrócić się o pomoc do doświadczonych specjalistów serwisu Dillcom!

Na koniec należy również napisać kilka słów o cenie. Myszki przewodowe z reguły są tańsze od urządzeń bezprzewodowych! Aczkolwiek ich ostateczny koszt jest uzależniony od kilku istotnych czynników między innymi: rodzaju ( bowiem dostępne są optyczne i laserowe), ergonomii, przeznaczenia, liczby przycisków, profilu, czułości oraz wielu innych funkcji. Pamiętaj, decydując się na zakup myszki zastanów się przede wszystkim nad czynnościami jakie wykonujesz za jej pomocą! W przypadku graczy najczęstszym wyborem są urządzenia przewodowe, z kolei osoby pracujące w biurach stawiają na myszki bezprzewodowe, gdyż zależy im na tym, aby kable nie plątały się niepotrzebnie. Jeśli na domowym komputerze wykonywane są zwykłe, proste czynności- przeważnie wybór pada na proste i niezbyt drogie myszki!

Jan Łajewski
1 czerwca, 2021

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00

    „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

    Operacja pn. „Rozwój działalności gospodarczej firmy Dilicom Serwis Jan Łajewski z zakresu serwisu komputerowego poprzez zakup innowacyjnej aplikacji usprawniającej obsługę klientów” mająca na celu rozwój działalności gospodarczej w zakresie naprawy i konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych, w tym utworzenie jednego etatu i utrzymanie dwóch miejsc pracy w okresie trzech lat od dokonania płatności końcowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

    Wartość realizowanej operacji: 136471,92 zł, w tym ze środków EFPROW 56290,27 zł.

    Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.