Jakiego używanego MacBooka kupić?

MacBook w wersji używanej to świetne rozwiązanie dla tych, którzy pragną doświadczyć najwyższej jakości sprzętu przy znacząco zredukowanych kosztach. Ale jaki model używanego MacBooka wybrać i jakie elementy warto wziąć pod uwagę podczas zakupu? Produkty firmy Apple słyną ze swej niezawodności, trwałości i znakomitej jakości wykonania. Są rzadko podatne na awarie, nawet podczas intensywnego użytkowania, dlatego też zakupiony MacBook będzie Ci służył przez długie lata.

Zawsze masz także możliwość wymiany elementów lub po prostu zlecenia głównego przeglądu – serwis DILLCOM przywróci Twój MacBook do pełnej sprawności.

Zalety zakupu używanego MacBooka

Koszt zakupu używanego MacBooka jest znacznie niższy niż inwestycja w nowy model. Dla tych, dla których MacBook czy iPhone najnowszej generacji są nieodzownymi narzędziami pracy, zakup używanego sprzętu jest dobrą opcją, gdyż w ich przypadku sprzęt ten po prostu się zwraca. Jeżeli natomiast Mac ma służyć jako komputer domowy, do nauki lub jako start w świecie urządzeń Apple, warto rozważyć zakup używanego modelu. Czy są jeszcze inne zalety posiadania używanego Maca?

Apple to synonim trwałości i jakości

Używany MacBook często nie posiada nawet oznak użytkowania, a jego stan techniczny nie odbiega od nowych modeli. W niektórych modelach można bez problemów zwiększyć pamięć RAM lub wymienić dysk twardy na szybszy i pojemniejszy – to oznacza, że uzyskasz sprzęt o lepszych parametrach za znacznie mniejszą cenę, niż w przypadku zakupu nowego MacBooka. Co więcej? MacBooki Apple doskonale utrzymują swoją wartość, dzięki czemu zakupiony sprzęt można później sprzedać za dobrą cenę.

Jaki używany MacBook wybrać?

Ze względu na ich wydajność i trwałość, używane urządzenia Apple mogą służyć nowemu użytkownikowi przez wiele lat. Wybierając używanego MacBooka, warto zwrócić uwagę na:

 • parametry techniczne i stan urządzenia – zwłaszcza procesor, wielkość pamięci RAM, pojemność dysku twardego, karta graficzna, rodzaj i wielkość ekranu
 • stan baterii, funkcjonalność klawiatury i możliwość jej wymiany, numer seryjny urządzenia (do weryfikacji informacji o sprzęcie)
 • inne funkcje urządzenia, takie jak kamera, mikrofon, sprawność portów USB, Thunderbolt, FireWire, LAN, słuchawek itp.

Wśród używanych MacBooków warto zwrócić uwagę na MacBook Air A1466 z lat 2013-2017, jak również na starsze modele MacBooków Pro z lat 2015 – 2016. Te modele można nabyć w atrakcyjnej cenie, a ich specyfikacje techniczne pozwalają na komfortowe wykorzystanie ich do zadań biurowych. Są również idealne dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z MacOS.

Jeśli planujesz zakup używanego MacBooka, ale masz wątpliwości, jaki model wybrać, skorzystaj z porównywarki urządzeń dostępnej na stronie producenta lub skonsultuj się z naszymi ekspertami. Jako autoryzowany serwis Apple, zapewniamy profesjonalne doradztwo i chętnie podzielimy się naszą wiedzą. Dzięki temu, zakup używanego MacBooka stanie się dobrą decyzją, która pozwoli Ci cieszyć się sprawnym urządzeniem przez długi czas, jednocześnie oszczędzając pieniądze.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wyboru używanego MacBooka, konserwacji sprzętu lub konfiguracji, skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy Ci podjąć decyzję zgodną z Twoimi oczekiwaniami.

Dillcom
7 lipca, 2023

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

  Operacja pn. „Rozwój działalności gospodarczej firmy Dilicom Serwis Jan Łajewski z zakresu serwisu komputerowego poprzez zakup innowacyjnej aplikacji usprawniającej obsługę klientów” mająca na celu rozwój działalności gospodarczej w zakresie naprawy i konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych, w tym utworzenie jednego etatu i utrzymanie dwóch miejsc pracy w okresie trzech lat od dokonania płatności końcowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Wartość realizowanej operacji: 136471,92 zł, w tym ze środków EFPROW 56290,27 zł.

  Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.