Brak sieci w iPhone – co zrobić?

Musisz wykonać bardzo ważny dla Ciebie telefon, a Twój iPhone pokazuje „brak sieci”? Nie pomaga ani ponowne uruchomienie telefonu ani zmiana miejsca położenia? Doskonale wiemy, iż jest to uciążliwa usterka, szczególnie gdy nie możesz wykonywać również połączeń na numery alarmowe. A więc, co należy zrobić, gdy iPhone pokazuje „brak sieci”? Otóż możliwe, że przyczyny są prozaiczne jak brak zasięgu bądź czasowe problemy po stronie operatora sieci. Aczkolwiek bardzo często zdarza się, że problem leży nieco głębiej i związany jest z uszkodzonym basebandem, który odpowiada za komunikację radiową! Sprawdź, jakie mogą być przyczyny braku sieci oraz jak je skutecznie rozwiązać.

Przyczyny braku sieci w iPhone

Należy zaznaczyć, iż brak sieci w smartfonie nie musi od razu oznaczać poważnego uszkodzenia telefonu! Przyczyny braku możliwości połączenia mogą być różne:

 • Przebywanie na obszarze nieobjętym zasięgiem Twojego operatora
 • Przebywanie za granicą i brak skonfigurowanej usługi roamingu danych
 • Brak zainstalowanych aktualnych ustawień operatora
 • Uszkodzona lub nieprawidłowo włożona karta SIM
 • Występowanie awarii bądź przerw w działaniu usług na obszarze, w którym się znajdujesz
 • Zablokowany dostęp do usług spowodowany nieuregulowanymi zobowiązaniami wobec operatora sieci

Jednak, jeśli wszystkie wyżej wymienione opcje nie wchodzą w grę, możliwe że Twój iPhone ma awarię układu baseband. Co istotne? Układ ten odpowiedzialny jest m.in. za połączenia z nadajnikami GSM, połączenia głosowe a także zużywanie pakietów danych. Niestety, jeśli Baseband ulegnie uszkodzeniu, smartfon nie może nawiązać połączenia z siecią komórkową.

Jak rozpoznać awarię Basebandu w iPhone?

Czy wiesz, że oprócz wszystkich wyżej wspomnianych objawów jak „brak sieci” czy „szukam” możliwe jest rozpoznanie awarii basebandu w inny sposób? W tym celu należy włączyć aplikację „Telefon” i wpisać sekwencję *#06#. Na ekranie powinien się wówczas pojawić 15- cyfrowy numer telefonu (IMEI). Jeśli iPhone posiada zepsuty baseband, nic się nie wyświetli! Aczkolwiek w przypadku modeli iPhone’ów z serii 7 i 8 może wyświetlać się prawidłowy numer IMEI, nawet jeśli baseband jest uszkodzony. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do sprawdzonego serwisu Apple. Wybierając usługi Dillcom zyskujesz pewność i gwarancję naprawy każdej usterki!

Naprawa problemu baseband- brak sieci

Niestety, trzeba przyznać, iż awaria basebandu to skomplikowana usterka, której rozwiązanie najlepiej powierzyć w ręce doświadczonych specjalistów. Zarówno naprawa iPhone, jak i przywrócenie w niej sieci wymaga odpowiedniej wiedzy, umiejętności, wprawnej ręki i specjalistycznych narzędzi. Warto mieć na uwadze, że układ basebandu zajmuje dużą część smartfona. Co więcej? Jest on połączony z płytą główną i otoczony po obu stronach wieloma elementami, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność podczas naprawy układu basebandu!

Nie czekaj, zgłoś się do Dillcom!

Jeśli Twój iPhone pokazuje „brak sieci”, a przyczyną tego jest układ basebandu, koniecznie odwiedź profesjonalny serwis Apple, jakim jest Dillcom. Naprawiamy, używając tylko i wyłącznie profesjonalnych i w pełni bezpiecznych dla iPhone narzędzi i oryginalnych części Apple. W naszym serwisie brak sieci w iPhone nie stanowi żadnych tajemnic, a jedną z najczęściej zgłaszających do nas usterek, jest właśnie naprawa układu basebandu w iPhone.

Nie jest przyjemnością, kiedy iPhone pokazuje brak sieci, zwłaszcza jeśli pilnie potrzebujesz telefonu w pracy, domu bądź w podróży. Na szczęście problem związany z brakiem sieci, znika tak samo szybko, jak się pojawił. Czasami jednak konieczna jest kompleksowa naprawa układu basebandu, a tę warto powierzyć doświadczonym ekspertom ze sprawdzonych serwisów Apple. Zapraszamy do precyzyjnego zapoznania się z naszą ofertą. Wybór Dillcom to gwarancja szybkiej i skutecznej naprawy Twojego iPhone’a.

Jan Łajewski
9 września, 2021

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

  Operacja pn. „Rozwój działalności gospodarczej firmy Dilicom Serwis Jan Łajewski z zakresu serwisu komputerowego poprzez zakup innowacyjnej aplikacji usprawniającej obsługę klientów” mająca na celu rozwój działalności gospodarczej w zakresie naprawy i konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych, w tym utworzenie jednego etatu i utrzymanie dwóch miejsc pracy w okresie trzech lat od dokonania płatności końcowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Wartość realizowanej operacji: 136471,92 zł, w tym ze środków EFPROW 56290,27 zł.

  Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.