5 Skutecznych i sprawdzonych sposobów na zabezpieczenie danych w komputerze

Jedni już tego doświadczyli, na innych przyjdzie jeszcze czas. Niestety mowa tutaj o awarii systemu, złośliwym oprogramowaniu czy też standardowym błędzie, którego skutkiem jest utrata ważnych dla nas plików. Z tego też powodu niektórzy robią backup a inni dopiero będą. Zapoznaj się z poniższym artykułem i przekonaj się czym jest backup, czy warto na niego postawić oraz jakie są jego sposoby. Zapraszamy do lektury!

Utrata danych

Jeszcze nie dawno utrata danych wydawała się bardzo sporym problemem i potrafiła przyprawić o zawrót głowy. Usługi związane z odzyskiwaniem danych w serwisach komputerowych nie należały do zbyt tanich, a rozwiązania w zakresie sprzętu oraz stosowanych programów były szeroko ograniczone. Poprzez takie rozwiązanie nie było możliwości skutecznego odzyskania danych. Dzisiaj świetnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest Backup, prościej mówiąc utworzenie kopii zapasowej. Jest to szczególnie istotne w obecnym czasie, gdzie coraz więcej ludzi wykonuje różne kopie zapasowe. Co istotne? Z myślą o tych, którzy nie mają odpowiedniego doświadczenia i nie wiedzą jak się za to zabrać nasza branża poszerza zakres swojej oferty. Pamiętaj, że oddanie laptopa w niedoświadczone ręce może w dużym stopniu mu zaszkodzić! Wybierając Dillcom zyskujesz pewność i gwarancje profesjonalnej naprawy i skutecznego odzyskania danych!

Backup

Czy wiesz, że Backup  posiada wiele form? Dzisiaj do dyspozycji mamy cały pakiet narzędzi i urządzeń, pośród których każdy z pewnością znajdzie coś na miarę własnych możliwości! Jednak, aby dokonać wyboru należy odpowiedzieć sobie na kilka najbardziej istotnych pytań dotyczących: posiadanych umiejętności, regularności wykonywania kopii zapasowej oraz możliwości finansowych. Dzięki temu będziesz mógł podjąć dobrą decyzję!

5 Dobrych sposobów na zabezpieczenie danych w komputerze!

 • Płyta CD/ DVD– mimo, iż dla większości osób płyty są już przeżytkiem, który został zastąpiony nowoczesnymi urządzeniami, to jednak warto docenić niskie koszty tego typu nośników. Płyta CD jest dobrym rozwiązaniem tylko w przypadku zapisywania niewielkiej ilości danych, bowiem jej pojemność nie jest zbyt duża. Dlatego też nie należy kierować się ceną, ale przede wszystkim praktycznością. Niestety sporą wadą płyt jest mała odporność na uszkodzenia fizyczne.
 • Pendrive– to urządzenie, które znacznie ułatwia nam życie i bez którego trudno jest je sobie wyobrazić. Pendrive posiada szereg zalet: nie zajmuje zbyt wiele miejsca, jego koszt nie jest wysoki, w niektórych sytuacjach można otrzymać go bezpłatnie w ramach upominku jako gadżet reklamowy. Co istotne? Ilość danych jakie możemy na nim zapisać jest uzależniona pojemności jaką wybierzemy!
 • Dysk zewnętrzny– dzisiaj to jeden z najbardziej popularnych nośników archiwizacji danych. Mimo, że ceny są wyższe od 2 pozostałych propozycji, to jednak jest to rozwiązanie bardzo opłacalne! Jeśli zdecydujesz się na zakup dysku zewnętrznego z największą przestrzenią, będziesz mógł archiwizować nawet kilka stacji roboczych.
 • Chmura– Obecnie jest rodzaj przechowywania danych, który budzi jeszcze wiele wątpliwości oraz kontrowersji w jednym. Aczkolwiek jest to innowacyjna i bezpieczna metoda, która ciągle się rozwija, dlatego warto zainteresować się tym tematem. W chmurze można przechowywać każdy plik, dokument w dowolnym rozszerzeniu, zdjęcia, filmy i nagrania
 • Inne domowe sposoby– Doskonałym rozwiązaniem służącym archiwizacji danych jest także domowy magazyn danych. Kopie danych mogą wykonywać się w sposób automatyczny nawet z kilku urządzeń.

Sposobów na zabezpieczenie danych w komputerze jest wiele, jednak przed wyborem odpowiedniego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy serwisu Dillcom. Postaw na wiedzę, doświadczenie i skuteczność w działaniu! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Jan Łajewski
9 kwietnia, 2021

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

  Operacja pn. „Rozwój działalności gospodarczej firmy Dilicom Serwis Jan Łajewski z zakresu serwisu komputerowego poprzez zakup innowacyjnej aplikacji usprawniającej obsługę klientów” mająca na celu rozwój działalności gospodarczej w zakresie naprawy i konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych, w tym utworzenie jednego etatu i utrzymanie dwóch miejsc pracy w okresie trzech lat od dokonania płatności końcowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Wartość realizowanej operacji: 136471,92 zł, w tym ze środków EFPROW 56290,27 zł.

  Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.