Zepsuty telefon- jak odzyskać dane?

Żyjemy dzisiaj w czasach, w których bardzo trudno jest obejść się bez telefonu. Zdecydowana większość z nas nigdy nie wychodzi z domu bez tego urządzenia, gdyż jest ono niezbędne. Mimo, iż obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele nowoczesnych i modnych telefonów komórkowych, to jednak są to urządzenia podatne również na usterki oraz innego rodzaju awarie! Co istotne? W wyniku wielu zdarzeń losowych smartfon może zostać zalany. Zastanawiasz się jak w takiej sytuacji odzyskać kontakty z telefonu? Odpowiedź na to oraz inne pytania uzyskasz w poniższym artykule! Serdecznie zapraszamy.

Jak odzyskać kontakty z uszkodzonego telefonu?

Na samym początku należy zaznaczyć, iż bardzo wiele zależy od stopnia uszkodzenia Twojego telefonu! Oczywiście jest kilka sposobów, aby odzyskać utracone dane kontaktowe, które możesz wypróbować na własną rękę. Bardzo ważną kwestią w tym przypadku jest prawidłowa ocena stanu technicznego urządzenia. Owszem, jeśli chodzi tylko o samą stłuczoną szybkę , możesz spróbować samodzielnie, jednak w przypadku zalania smartfonu najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy doświadczonego serwisu. Dillcom służy zawsze służy kompleksowym doradztwem i fachową pomocą! Pomoc specjalistów ma bardzo duże znaczenie, bowiem jeśli próbę naprawy podejmuje niedoświadczona osoba, przywrócenie danych może okazać się niemożliwe!

Sposoby odzyskiwania danych

Powinieneś wiedzieć, że sposobów na odzyskiwanie danych jest kilka:

 • Kabel USB– obecnie jest to jedna z najprostszych metod, która profesjonalnie nazywana jest debugowaniem. Jedyną rzeczą jaką należy zrobić, to połączyć kablem USB telefon z komputerem, a następnie przesłać wszystkie plik. O czym warto pamiętać? Jest to bowiem sposób, który będzie skuteczny jeśli Twój komputer został wcześniej zapisany jako zaufany, oraz jeśli opcja debugowania była włączona zanim jeszcze Twój telefon został uszkodzony! Co więcej? Jest to świetna opcja, która zabezpiecza pliku znajdujące się w telefonie w przypadku kradzieży.
 • Programy do odzyskania kontaktów– czy wiesz, że jeśli w wyniku awarii utraciłeś dane kontaktowe, możesz je odzyskać dzięki specjalnym aplikacjom, które zostały do tego stworzone? Warto skorzystać z programu Deleted Contact Restore Backup, gdyż dzięki niemu możesz ręcznie odzyskać wszelkie utracone dane. Natomiast jeśli jest to poważniejsza awaria, najlepiej zasięgnąć rady fachowców w tym zakresie. Dzięki nim będziesz mógł odzyskać nie tylko kontakt, ale także inne pliki zapisane na smartfonie.
 • SIM i SD- odzyskiwanie danych poprzez SIM i SD jest możliwe, jednak aby skorzystać z tej metody warto wcześniej upewnić się czy obie karty nie są uszkodzone. Jak to zrobić? Należy wyjąć obie karty z telefonu i dokładnie je obejrzeć. Jeśli wszystko jest w porządku, jedyne co należy zrobić to przełożyć je do innego telefonu i zapisać na nim wszystkie kontakty.
 • Gmail- jeśli Twój smartfon był zsynchronizowany z kontem Gmail, masz możliwość eksportowania swoich kontaktów prosto z tego właśnie konta. Aby to zrobić, należy: zalogować się na profil, kliknąć w logo, a następnie przejść do zakładki „kontakty” i pobrać dane. Niestety jest to sposób, z którego mogą skorzystać tylko użytkownicy systemu Android.
 • Kabel OTG USB oraz myszka– warto zaznaczyć, iż jest to metoda, która zadziała tylko wtedy, gdy masz uszkodzoną jedynie funkcje dotyku, a sam ekran jest w dalszym ciągu widoczny. Zastanawiasz się na czym polega owa metoda? Przede wszystkim należy najpierw podłączyć kabel OTG do telefonu, poprzez jego zastosowanie połączyć ze sobą telefon i myszkę komputerową. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł w prosty i łatwy sposób sterować swoim telefonem! Później zostaje tylko przenieść pliki na komputer i zapisać je w tzw. chmurze.

Każda z opisanych wyżej metod jest dobra i działa, aczkolwiek najlepszym rozwiązaniem jest zaniesienie telefonu do specjalistów Dillcom. Doświadczony zespół naszych pracowników pomoże Ci rozwiązać każdy problem, nie tylko szybko, ale przede wszystkim profesjonalnie! Posiadamy odpowiednie umiejętności, aby pomóc ci w każdej sytuacji. Serdecznie zapraszamy!

Jan Łajewski
9 kwietnia, 2021

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

  Operacja pn. „Rozwój działalności gospodarczej firmy Dilicom Serwis Jan Łajewski z zakresu serwisu komputerowego poprzez zakup innowacyjnej aplikacji usprawniającej obsługę klientów” mająca na celu rozwój działalności gospodarczej w zakresie naprawy i konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych, w tym utworzenie jednego etatu i utrzymanie dwóch miejsc pracy w okresie trzech lat od dokonania płatności końcowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Wartość realizowanej operacji: 136471,92 zł, w tym ze środków EFPROW 56290,27 zł.

  Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.