Uszkodzona matryca w laptopie – co robić?

Jeśli w Twoim laptopie została uszkodzona matryca, musisz wiedzieć że wszystko tak naprawdę zależy od skali zniszczeń, bowiem na tej podstawie można zdecydować czy wystarczy naprawa, czy konieczna będzie wymiana.

 Co istotne? Uszkodzona matryca jest jedną z najbardziej powszechnych usterek laptopów. Mimo, iż nie zawsze uniemożliwia ona korzystanie z urządzenia, to jednak bez wątpienia jest to uciążliwe. Każdy rodzaj uszkodzenia warto skonsultować ze specjalistycznym serwisem Dillcom.pl, gdyż dzięki temu uzyskasz odpowiedź czy lepiej naprawić matrycę czy wymienić ekran?

Jakie mogą być powody uszkodzenia matrycy w laptopie?

Warto zaznaczyć, iż powody uszkodzenia matrycy w laptopie mogą być naprawdę różne, aczkolwiek do serwisu najczęściej trafiają laptopy po upadkach lub zalane kawą oraz innymi napojami. Wśród efektów uszkodzenia matrycy znajdują się:

  • Główne pęknięcie matrycy
  • Nieczytelny obraz
  • Wyraźne plamy pod ekranem

Dla użytkowników każdy typ uszkodzenia jest bardzo utrudniający, w niektórych przypadkach może nawet uniemożliwić korzystanie ze sprzętu.

Czy wiesz, że w znacznej większości przypadków głównym źródłem problemu może być bardzo niska jakość wykonania matrycy? Dlatego zaleca się, aby decydując się na naprawę korzystać z profesjonalnych usług pl! Serwis daje pewność i gwarancję długoletniej żywotności każdego naprawianego sprzętu.

Naprawiać czy wymieniać?

Należy podkreślić, iż wszystko zależy od skali zniszczeń, jeśli uległa pęknięciu warto rozważyć wymianę podzespołu na używany element. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż usługa serwisowa związana z wymianą nie jest szczególnie droga ani skomplikowana, w porównaniu do całkowitej wymiany matrycy, która jest bardziej kłopotliwa.

Co istotne? W przypadku, gdy matryca została zalana płynem, należy ją rozebrać, wyczyścić oraz wysuszyć. Takie rozwiązanie daje dużą szansę, że sprzęt będzie prawidłowo działał, bez większych przeszkód w przyszłości.

Potrzebna wiedza fachowców

Co warto mieć na uwadze? To, że w przypadku uszkodzenia matrycy najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc do serwisu, który specjalizuje się w tym zakresie. Co więcej? Takie zastosowanie jest bardzo korzystne dla właścicieli, bowiem może okazać się, że wymiana danego elementu nie jest konieczna, co tym samym pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

Podsumowanie

Wybierając serwis Dillcom.pl otrzymujesz możliwość skorzystania z wysokiej jakości usług. Co wyróżnia firmę? Po wykonaniu naprawy serwis profesjonalnie konfiguruje kartę graficzną, sprawdzi działanie komputera oraz zachowanie matrycy. Dzięki takiemu zastosowaniu zyskasz pewność, iż Twój sprzęt jest sprawny w 100%! Jest to wartość szczególnie ceniona przez osoby, którym zależy na tym, aby ich komputer działał tak samo wydajnie jak przed naprawą!

Jan Łajewski
21 grudnia, 2020

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 81/85 lok. 6
01-836 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00