Smartfony- jak należy o nie dbać? Co warto wiedzieć?

Dzisiaj smartfony to najpopularniejsze urządzenia, z których korzystają praktycznie wszyscy. Bardzo często zdarza się, iż na zakup tego typu urządzenia przeznaczamy duże kwoty, dlatego tym bardziej każdy z nas pragnie aby jego smartfon służył nie tylko długo, ale również bezawaryjnie, jednocześnie zachowując estetyczny i nienaganny wygląd!

Prawidłowa ochrona smartfona- czyli co robić a czego unikać?

Powinieneś wiedzieć, aby we właściwy sposób chronić swój smartfon, między innymi:

 • Unikać skrajnych temperatur zarówno zbyt niskich jak i zbyt wysokich
 • Unikać kontaktu z wodą i zawilgoceniem
 • Czyścić smartfon specjalna ściereczką z mikrofirby

O czym warto pamiętać? To, aby w przypadku bardziej zaawansowanych uszkodzeń mechanicznych korzystać z usług doświadczonych specjalistów. Serwis urządzeń elektronicznych Dillcom.pl świadczy usługi, które obejmują w swoim zakresie naprawę każdego urządzenia bez względu na rodzaj awarii. Warto korzystać ze specjalnych programów antywirusowych, oraz oryginalnych akcesoriów, które oferuje serwis.

Szczególne znaczenie ma to w przypadku ładowarek, gdyż sprzęt niewiadomego pochodzenia może okazać się wadliwy, a tym samym uszkodzić Twojego smartfona!

Jakie akcesoria do ochrony ekranu smarfona?

Co warto mieć na uwadze? To, aby smartfon był odpowiednio zabezpieczony, musi posiadać właściwą ochronę ekranu, jest to bowiem jeden z kluczowych elementów, który nie tylko wpływa na efekt wizualny ale na ogólne działanie urządzenia. Wśród akcesoriów służących do ochrony ekranu znajdują się miedzy innymi:

 • Specjalna folia ochronna do telefonu– jedna z podstawowych metod ochrony wyświetlacza, znajduje największe zastosowanie w przypadku drobnych zarysowań i zadrapań
 • Szkło ochronne do telefonu– spełnia bardzo podobną rolę do folii, jednakże gwarantuje użytkownikowi lepszy komfort
 • Etui- ochrona obudowy całego smartfona

Upadek lub zalanie smartfona

Warto zaznaczyć, iż nawet mimo zachowania należytej ostrożności, bardzo często zdarza się że urządzenie spadnie, albo do środka przedostanie się wilgoć. Co istotne? Jeśli wcześniej zastosowałeś szkło hartowane, możesz je odkleić i upewnić się czy nie popękało.

W sytuacji gdy pęknięciu uległa szybka telefonu najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług serwisu urządzeń elektronicznych Dillcom.pl, i powierzenie tej usługi profesjonalistom.

 • Natomiast w przypadku zalania telefonu, przede wszystkim trzeba jak najszybciej wyciągnąć go z wody, bardzo istotne jest aby nie doszło do zwarcia. Musisz pamiętać aby jak najszybciej i najskuteczniej osuszyć telefon, po wysuszeniu warto oddać smartfon do serwisu, aby pracownik mógł dokładnie sprawdzić wszystkie podzespoły!

Podsumowanie

W sytuacji gdy dochodzi do poważnego uszkodzenia smartfona warto korzystać ze sprawdzonego serwisu. Dillcom.pl  gwarantuje wysoką jakość, skuteczną naprawę co jednocześnie zapewni twojemu smartfonowi długoletnią żywotność!

Jan Łajewski
21 grudnia, 2020

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

  Operacja pn. „Rozwój działalności gospodarczej firmy Dilicom Serwis Jan Łajewski z zakresu serwisu komputerowego poprzez zakup innowacyjnej aplikacji usprawniającej obsługę klientów” mająca na celu rozwój działalności gospodarczej w zakresie naprawy i konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych, w tym utworzenie jednego etatu i utrzymanie dwóch miejsc pracy w okresie trzech lat od dokonania płatności końcowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Wartość realizowanej operacji: 136471,92 zł, w tym ze środków EFPROW 56290,27 zł.

  Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.