Skąd się biorą i jak się pozbyć przebarwień na ekranie iPhona?

Mimo, iż precyzyjnie nie można ocenić, jak bardzo powszechny jest to problem, to jednak bardzo wielu użytkowników zarówno pisze o nim na różnych forach internetowych jak i zgłasza się z nim do naszego profesjonalnego i kompleksowego serwisu Dillcom. Zastanawiasz się o czym jest tak naprawdę mowa? Chodzi bowiem o liczne przebarwienia, które zauważane są przez użytkowników na ekranach iPhonów. Skąd się biorą przebarwienia oraz jak można się ich skutecznie pozbyć? Odpowiedzi na te oraz inne pytania otrzymasz w poniższym artykule! Serdecznie zapraszamy do lektury naszego tekstu!

Kiedy najczęściej zauważymy przebarwienie?

Niestety bardzo często zdarza się, iż użytkownicy tzw. telefonów z jabłuszkiem zauważają żółte plamy bądź pasy w rogach ekranu. To prześwity, które szczególnie widoczne są na białym tle! Kiedy można je zauważyć? Są one zauważane najczęściej natychmiast po włączeniu nowego telefonu lub dopiero po jakimś określonym czasie ich użytkowania. Co warto mieć na uwadze? To, iż tak naprawdę nie ma jednej ogólnej informacji na temat tego, dlaczego na ekranach smartfonów pojawiają się żółte przebarwienia. Jednak istnieją pewne przesłanki, na podstawie których można stwierdzić, że ich powodem jest klej, który wykorzystywany jest podczas składania warstw szkła na ekranie telefonu. Co istotne? Klej wymaga określonego czasu schnięcia po aplikacji, jednak jak widać iPhony wysyłane są często zbyt szybko, przez co proces odparowania nie może dobiec końca!

Co zrobić gdy nie jesteś pewien kiedy pojawiły się przebarwienia?

Powinieneś wiedzieć, że przebarwienia pojawiające się na ekranie telefonu mogą być spowodowane nie tylko niewłaściwie wyschniętym klejem! Powodów może być naprawdę całkiem sporo, aczkolwiek jeśli chcesz sprawdzić te standardowe zaleca się:

  • Po pierwsze zresetować telefon– bardzo często zdarza się , iż punkty na ekranie, które wyglądają z pozoru martwo, mogą być skutkiem zawieszonych aplikacji. W tej sytuacji należy nacisnąć i przytrzymać przycisk wyłączania telefonu, a następnie po chwili ponownie go włączyć. Po wykonanej czynności należy sprawdzić czy nadal występuje ten sam problem
  • Po drugie precyzyjnie wyczyścić ekran– choć wydaje się to śmieszne, to jednak warto mieć to na uwadze. Pamiętaj, że szkodliwe substancje, które zalegają na szkle telefonu, mogą stać się przyczyną problemów z nieprawidłowym działaniem ekranu
  • Po trzecie przywróć ustawienia fabryczne– mimo, iż jest to krok w prawdzie ostateczny, to jego zastosowanie może skutecznie usunąć problemy związane z oprogramowaniem

Przebarwienia na ekranie Iphona a okres gwarancyjny

Często dochodzi również do sytuacji, kiedy użytkownicy nie zauważyli w porę przebarwień, bądź też wystąpiły one dopiero w momencie, gdy minął okres objęty gwarancją. Dlatego też w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do sprawdzonego serwisu smartfonów Dillcom. Warto dodać, że w naszym nowoczesnym serwisie pracują tylko i wyłącznie doświadczeni fachowcy, którzy nie tylko zbadają, ale również wycenią i rozwiążą problem.

Co więcej? Jeśli nie możesz odwiedzić nas osobiście, stworzyliśmy możliwość skorzystania z wysyłki telefonu za pomocą kuriera, prosto do naszego serwisu! Jedyne co musisz zrobić, to wypełnić formularz na naszej stronie i przygotować telefon. Zespół naszych doświadczonych specjalistów do naprawy iPhonów używa tylko i wyłącznie sprawdzonych części, podzespołów najwyższej jakości, dzięki czemu zyskujesz pewność i gwarancje zadowolenia z efektu końcowego! Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Jan Łajewski
7 kwietnia, 2021

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00