Samsung Galaxy A53 – ile kosztuje wymiana wyświetlacza?

Każdy nowy smartfon wypuszczony na rynek oprócz dystrybucji sprzedaży, musi być gotowy wielu różnych płaszczyznach. Mowa tutaj przede wszystkim o obsłudze serwisowej, gdzie wsparcie powinno zostać zapewnione zanim telefony trafią na półki sprzedażowe. Co więcej? Również każdy serwis Samsung musi być gotowy, iż już kilka dni po zakupie urządzenie może zawitać na stół naprawczy np. w celu odpłatnej naprawy. Jak wygląda wymiana wyświetlacza w Samsung Galaxy A53 i ile kosztuje? Odpowiedź znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Co wyróżnia Samsung Galaxy A53?

Jak wiadomo, Samsung już do bardzo dawna wiedzie prym na rynku urządzeń mobilnych. Choć firma posiada mniejszą ilość smartfonów, jednak niektóre z nich prezentują się niezwykle interesująco. Takim modelem jest właśnie Samsung Galaxy A53. Co go wyróżnia?

 • Moduł 5G
 • Spora bateria- aż 5000 mAh
 • Procesor Exynos 1280 8- rdzeniowy
 • 6 GB/ 128 GB, którą można dodatkowo rozszerzyć do 1 TB poprzez kartę pamięci

Samsung Galaxy A53 to bardzo ciekawy smartfon, jednak jak większość urządzeń ma jeden bardzo duży minus. Otóż, nie jest to niezniszczalne urządzenie, dlatego w każdej chwili może dojść zarówno do uszkodzenia ramki, jak i pęknięcia wyświetlacza. Upuszczenie tego smartfona z rodziny Galaxy może wiązać się z koniecznością wizyty w serwisie. Na szczęście wyświetlacz pokrywa specjalne szkło Corning Gorilla Glass 5.

Wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy A53

Oczywiste, że nikt nie lubi płacić za naprawy swoich urządzeń. Jednak czasami zdarza się, że jako Klienci nie mamy innych możliwości. Jeśli ekran Samsunga Galaxy A53 został uszkodzony bądź jest wylany, to jedyną naprawą, którą może zaproponować Samsung, jest odpłatna wymiana wyświetlacza. Niestety nie ma innych rozwiązań, które pozwoliłyby ominąć ten krok. Co istotne? Dotyczy to nie tylko modelu A53 ale również każdego innego.

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w Samsung Galaxy A53? Na pewno nie mało. Za cały moduł wraz z korpusem trzeba będzie zapłacić co najmniej 500 zł. Ponadto, do tego wszystkiego należy doliczyć koszty amortyzacji, co po upływie gwarancji może spowodować, ze wymiana wyświetlacza będzie zupełnie nieopłacalna. Choć serwis Samsung doskonale zdaje sobie z tego sprawę, jednak do potencjalnych użytkowników dociera to dopiero, kiedy wyliczają, czy taka wymiana ma sens.

Wymiana szybki Samsung Galaxy A53

Należy zaznaczyć, że nie każdy upadek smartfona musi zakończyć się wymianą pełnego modułu. Często zdarza się, ze w telefonie pęknięciu ulega nie tylko sama szybka. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Wystarczy udać się do pogwarancyjnego serwisu telefonów Samsung. Dillcom specjalizuje się w naprawach ekranu, czyli wymianie szybki. Wymiana szybki w Samsung Galaxy A53 kosztuje ok. 300- 400 zł. Znacząca różnica w cenie wynika stąd, że proces wymiany szybki w tym modelu umożliwia zachowanie oryginalnych części. Sam wyświetlacz jest w tym przypadku najdroższym elementem.

Ważne! Należy pamiętać, że Gwarancyjny serwis Samsung nie świadczy usług wymiany szybki. Takie działania możliwe są tylko poprzez pogwarancyjne serwisy napraw.

U nas z tego typu usługi można skorzystać na 2 sposoby: wysyłając urządzenie kurierem lub udać bezpośrednio do serwisu, gdzie wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy A53 może zostać zrealizowana nawet w ciągu 1h. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Dillcom
14 maja, 2022

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

  Operacja pn. „Rozwój działalności gospodarczej firmy Dilicom Serwis Jan Łajewski z zakresu serwisu komputerowego poprzez zakup innowacyjnej aplikacji usprawniającej obsługę klientów” mająca na celu rozwój działalności gospodarczej w zakresie naprawy i konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych, w tym utworzenie jednego etatu i utrzymanie dwóch miejsc pracy w okresie trzech lat od dokonania płatności końcowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Wartość realizowanej operacji: 136471,92 zł, w tym ze środków EFPROW 56290,27 zł.

  Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.