Przebarwienia na ekranie iPhone’a – jak się ich pozbyć?

Mimo, iż nie można jednoznacznie ocenić, jak bardzo powszechny jest to problem, jednak wielu użytkowników pisze o nim na forach internetowych oraz zgłasza się z nim do serwisów Apple. Przebarwienia, bo o nich mowa są często zauważane przez użytkowników na ekranach iPhon’ów. Co jest ich przyczyną i jak można się ich pozbyć? Zapraszamy do naszego dzisiejszego poradnika.

Kiedy zauważymy przebarwienia na ekranie iPhone’a

Użytkownicy urządzeń Apple najczęściej zauważają przebarwienia (żółte plamy) lub pasy w rogach ekranu. Prześwity są szczególnie widoczne na białym tle. Co istotne? Zauważane są zarówno od razu po włączeniu telefonu, jak i dopiero po pewnym czasie użytkowania. Jednak w dalszym ciągu nie ma oficjalnej informacji na temat tego, co jest przyczyną żółtych przebarwień na ekranie smartfonów. Nie mniej jednak istnieją pewne przesłanki, na podstawie których można stwierdzić, że ich powodem jest klej, który używany jest podczas składania warstw szkła na ekranie. Klej wymaga określonego czasu schnięcia po aplikacji, a telefony wysyłane za szybko sprawiają, że proces odparowania nie może zakończyć się tak, jak powinien.

Ważne! Wielu użytkowników potwierdza, iż po kilku godzinach używania telefonów, żółte plamki nie są widoczne a problem znika całkowicie.

Nie wiem jak sprawdzić, co jest powodem przebarwień

Powinieneś wiedzieć, że przebarwienia na ekranie telefonu mogą pojawić się nie tylko z powodu niewyschniętego kleju! Tak naprawdę przyczyn może być bardzo wiele. Aby sprawdzić te podstawowe, należy:

 • Zresetować iPhone’a- czasami pojawiające się martwe plamy na ekranie smartfona mogą być jedynie skutkiem zawieszonych aplikacji, a nie prawdziwej awarii urządzenia. Aby to zweryfikować, naciśnij i przytrzymaj przycisk wyłączania telefonu, włączając go ponownie za chwilę. Po wykonaniu tej czynności, sprawdź problem nadal występuje.
 • Wyczyścić ekran- choć może się to wydawać niewiarygodne, jednak jakiekolwiek substancje obce na szkle mogą spowodować problemy z działaniem ekranu w iPhone
 • Przywrócenie ustawień fabrycznych- to ostateczne działanie, które może pomóc rozwiązać problem z oprogramowaniem

Przebarwienia na ekranie a koniec gwarancji urządzenia

Zdarza się również i tak, że użytkownicy nie zauważają od razu przebarwień na ekranie smartfona lub występują one dopiero wtedy, gdy telefon nie jest już na gwarancji. Wówczas, zamiast męczyć się z uszkodzonym ekranem, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór sprawdzonego serwisu iPhone. W Dillcom pracują doświadczeni fachowcy, którzy nie tylko zbadają, ale wycenią i rozwiążą Twój problem! Usterkę urządzenia możesz zgłosić przez formularz na naszej stronie internetowej, wybrać model telefonu, spakować go i umówić się z kurierem na odbiór. Wykonując naprawy stosujemy wyłącznie sprawdzonych części, podzespołów i wysokiej jakości zamienników.

Korzystając z naszych usług możesz być pewien satysfakcjonującego efektu końcowego. Zapraszamy do naszego serwisu Apple.

Dillcom
12 kwietnia, 2022

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

  Operacja pn. „Rozwój działalności gospodarczej firmy Dilicom Serwis Jan Łajewski z zakresu serwisu komputerowego poprzez zakup innowacyjnej aplikacji usprawniającej obsługę klientów” mająca na celu rozwój działalności gospodarczej w zakresie naprawy i konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych, w tym utworzenie jednego etatu i utrzymanie dwóch miejsc pracy w okresie trzech lat od dokonania płatności końcowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Wartość realizowanej operacji: 136471,92 zł, w tym ze środków EFPROW 56290,27 zł.

  Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.