Powłoka oleofobowa- czym jest?

Oczywistą rzeczą jest, iż sprzęt elektroniczny, a przede wszystkim jego ekran ciągle narażony jest na zarysowania i uszkodzenia różnego rodzaju! Na szczęście producenci szukają coraz to nowszych rozwiązań, skutecznych sposobów na jego ochronę, wskutek czego dzisiaj można korzystać ze specjalnego zabezpieczenia ekranu jakim jest powłoka oleofobowa. Co to takiego i w jakich urządzeniach możemy ją znaleźć? Zapoznaj się z poniższym artykułem i przekonaj się o jej doskonałych właściwościach, które nie tylko skutecznie chronią sam ekran, ale również znacznie zwiększają komfort użytkowania sprzętu.

Czym jest powłoka oleofobowa?

Każdy z nas wydając spore sumy na sprzęt, liczy i ma nadzieję, iż będzie on działał bez żadnych zarzutów jak najdłużej! Zdecydowana większość użytkowników największą uwagę przykłada do ekranu. Nic w tym dziwnego, dzisiaj istnieją już nawet specjalne ubezpieczenia, które zapewniają bezpieczeństwo w tymże właśnie zakresie. Co więcej? Również sami producenci, zaczęli przykładać bardzo dużą uwagę do wytrzymałości ekranów sprzętu elektronicznego. Powłoka oleofobowa znajduje obecnie zastosowanie w wielu ekranach,  swoim wyglądem przypomina szkło, jednakże jest nieco mniej chropowata. Dzięki swojej budowie posiada ona mniej punktów stycznych z cząsteczkami kurzu, wody oraz tłuszczu, przez co nie przywierają one zbyt gęsto do powierzchni danego ekranu. Warto mieć to na uwadze, gdyż dzięki tej doskonałej właściwości znacząco poprawia się komfort użytkowania sprzętu. Także specyfikacja produktu ma duże znaczenie, ponieważ wpływa na jakość i odporność ekranu!

Właściwości powłoki oleofobowej

Wśród wielu zalet wynikających z zastosowania powłoki oleofobowej można wymienić między innymi:

  • Jest zdecydowanie bardziej wytrzymała niż szkło- z tego też powodu jest ono dodatkowo zabezpieczone za pomocą właśnie tej powłoki
  • Skutecznie pomaga w utrzymaniu ekranu w stanie czystości i przejrzystości
  • Powłoka samoistnie likwiduje wszelkie pojawiające się drobne smugi oraz odciski palców- bardzo pozytywnie wpływa na estetykę urządzenia
  • Dzięki elastycznej budowie, idealnie dopasowuje się ona do powierzchni nacisku z zewnątrz, dzięki czemu nie musimy obawiać się bardzo silnego nacisku na ekran

Ale to jeszcze nie wszystko! Zastosowanie powłoki oleofobowej zapewnia precyzyjność w odczytywaniu dotyku, nie ma więc potrzeby korzystania z rysika.

Jakie korzyści płyną z posiadania powłoki?

Czy wiesz, że bezapelacyjnie najważniejszą korzyścią wynikającą z posiadania powłoki oleofobowej jest znaczne wydłużenie jej żywotności? Powłoka wspomaga skutecznie także mechaniczne właściwości sprzętu. Dzięki niej  zyskujesz pewność i gwarancje bezpieczeństwa podczas użytkowania ekranu. Ciekawostką jest fakt, iż większość ludzi nie daje sobie sprawy, że szkło hartowane jest skuteczne właśnie dzięki zastosowaniu powłoki oleofobowej. Jest to również powłoka, która nie wymaga czyszczenia przy użyciu specjalnej mikrofibry, bowiem czyści się ona sama. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzasz nie tylko czas, ale także pieniądze!

Pamiętaj, że zarówno folia ochronna jak i szkło ochronne bez powłoki oleofobowej nie będą tak skuteczne, jak szkło hartowane zawierające powłokę! Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy do kontaktu z profesjonalnym serwisem telefonów Dillcom! Dzięki dostępnym akcesoriom, nie musisz obawiać się o zbyt wygórowaną cenę.

Jan Łajewski
7 kwietnia, 2021

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00