Pierwszy iPhone – jak go skonfigurować?

Kupiłeś lub planujesz kupić swój pierwszy wymarzony iPhone? Świetna sprawa! W takim razie najwyższy czas, aby odpowiednio skonfigurować urządzenie, aby mogło Ci dobrze służyć. Proces przygotowania iPhone’a do codziennego użytku nie jest zbyt skomplikowany, dlatego jesteśmy przekonani, że sobie z nim poradzisz.

Wstępna konfiguracja iPhone’a

Zanim uruchomisz telefon, pamiętaj aby włożyć do niego kartę SIM, ponieważ będzie Ci ona potrzebna na jednym z pierwszych etapów ustawień urządzenia. Kiedy już to zrobisz, uruchom iPhone’a. Następnie należy ustawić język oraz kraj, w którym mieszkasz. Po konfiguracji podstawowych elementów telefon będzie pokazywać Ci czas i datę stosownie do danego obszaru.

Ważne! Urządzenia z systemem iOS 11 oraz nowszym można skonfigurować za pomocą innych „jabłek” z takim samym oprogramowaniem. Należy jednak pamiętać, aby oba smartfony miały iOS 11 bądź wzwyż. Ta funkcja z pewnością nie interesuje Cię w chwili obecnej, ponieważ dopiero ustawiasz pierwsze opcje w swoim nowym iPhone. Pamiętaj, że przy zakupie kolejnego urządzenia Apple będziesz mógł korzystać z opcji „Szybki start”, jednak teraz musisz wybrać drugie rozwiązanie, czyli „Skonfiguruj ręcznie”.

Najważniejsze dane i funkcje urządzenia

W celu wykonania kolejnych kroków, konieczne jest połączenie z siecią Wi-Fi bądź siecią komórkową. Jeśli Twój pierwszy iPhone posiada funkcję „Face ID” lub „Touch ID”- możesz je teraz skonfigurować. Aby to zrobić, należy wybrać pole „Dalej”. Wówczas wyświetlą się dokładne instrukcje i wskazówki, w jaki sposób skonfigurować rozpoznawanie twarzy czy odcisku palca. Po wykonaniu tych czynności, należy ustawić 6- cyfrowy kod zabezpieczający- zaznaczając pole „Opcje kodu” możesz również ustawić m.in. krótsze hasło numeryczne.

Oczywistą rzeczą jest, iż używając iPhone’a po raz pierwszy, nie możesz przenieść swoich danych z poprzedniego smartfona. Jednak nic straconego, bowiem urządzenie umożliwia przerzucenie informacji z telefonu z systemem Android. Jesteś zainteresowany tym rozwiązaniem? W tej sytuacji należy pobrać na poprzedni telefon dedykowaną aplikację „Move to iOS”. Gdy aplikacja zostanie pobrana upewnij się, że zarówno jedno, jak i drugie urządzenie jest połączone z siecią Wi-Fi. Co więcej? Należy je również podłączyć do zasilania. Następnie możesz kliknąć w iPhone opcję „Przenieś z Androida”, uruchomić „Move to iOS” i postępować według instrukcji. Możesz również wybrać inne rozwiązanie- zacząć przygodę z iPhone’m z czystym kontem. Wystarczy, że wybierzesz pole „Nowy iPhone”.

Co dalej? Kolejny etap to założenie konta w Apple ID. To usługa, która pozwala wygodnie zarządzać aplikacjami marki takimi, jak m.in. iTunes czy iCloud. Następnie możesz skonfigurować obsługę głosem (funkcję Siri) oraz kontrolę czasu spędzanego na korzystaniu z iPhone’a (Czas przed ekranem). Jednak nie musisz robić tego od razu- możesz zając się tym w dowolnym momencie, wchodząc w Ustawienia. Istotne jest także, aby zadecydować. czy chcemy żeby aktualizacje systemu iOS pobierały się automatycznie, czy preferujemy ręczne uaktualnianie oprogramowania.

Zmiana ustawień? Możesz to zrobić w dowolnym momencie!

Powinieneś wiedzieć, że większość opcji, które skonfigurujesz na początku, możesz w dowolnym momencie zmienić. Dlatego, jeśli po pewnym czasie uznasz, że chcesz, aby najnowsze wersje systemu pobierały się automatycznie, to nie ma żadnego problemu. Pamiętaj, że zawsze możesz zmieniać swoje ustawienia w usługach i opcjach iPhone’a.

Kupiłeś swój pierwszy iPhone i nie wiesz jak go odpowiednio skonfigurować? Zapoznaj się z ofertą Dillcom i skontaktuj się z nami. Zapewniamy kompleksową pomoc i fachowe doradztwo w pełnym zakresie. Zapraszamy serdecznie do naszego serwisu Apple!

Dillcom
12 kwietnia, 2022

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00

    „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

    Operacja pn. „Rozwój działalności gospodarczej firmy Dilicom Serwis Jan Łajewski z zakresu serwisu komputerowego poprzez zakup innowacyjnej aplikacji usprawniającej obsługę klientów” mająca na celu rozwój działalności gospodarczej w zakresie naprawy i konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych, w tym utworzenie jednego etatu i utrzymanie dwóch miejsc pracy w okresie trzech lat od dokonania płatności końcowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

    Wartość realizowanej operacji: 136471,92 zł, w tym ze środków EFPROW 56290,27 zł.

    Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.