Naprawa wejść słuchawkowych w smartfonie – czy to się opłaca?

Jeśli podczas słuchania muzyki na swoim smartfonie zauważysz pojawiające się często problemy takie jak: nienaturalne trzeszczenie dźwięku, zanik dźwięku gdy słuchawki są podłączone, głównym problemem może okazać się wejście słuchawkowe! Co więcej? Jeśli sprawdziłeś swoje słuchawki również na innych urządzeniach, w celu upewnienia się że działają prawidłowo, to bardzo prawdopodobne jest, iż usterka występuje w gnieździe! Na szczęście dzisiaj istnieje kilka prostych sposobów, aby móc spróbować rozwiązać ten problem! Przedstawiamy główne przyczyny uszkodzenia wejść słuchawkowych oraz sposoby ich naprawy. Zapraszamy do lektury!

Problemy z gniazdem słuchawkowym – sposoby ich rozwiązywania

Bardzo często głównym powodem problemów z gniazdem słuchawkowym jest po prostu zalegający kurz bądź brud. Niestety taka sytuacja pojawia się dosyć często, ponieważ otwory w urządzeniach elektronicznych mają to do siebie, że gromadzą w sobie nie tylko pył, ale również wszelkie zanieczyszczenia, które krążą w powietrzu. W celu eliminacji zanieczyszczeń i sprawdzenia czy jest to skuteczny sposób na rozwiązanie Twoich problemów możesz spróbować użyć sprężone powietrze. Innym sposobem jest także wykorzystanie wilgotnej wykałaczki, za pomocą której możesz w delikatny sposób oczyścić wejście słuchawkowe w swoim smartfonie. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie, jeśli znajduje się tam nadmierna ilość kurzu. Pamiętaj jednak, jeśli zdecydujesz się na taką czynność, powinieneś zachować dużą ostrożność, aby nie uszkodzić innych równie ważnych elementów gniazda. Wkładanie innych przedmiotów do gniazda słuchawkowego może spowodować dalsze uszkodzenia!

Co oprócz kurzu może być przyczyną problemu?

W sytuacji, gdy okaże się że kurz nie jest głównym winowajcom warto sprawdzić ustawienia:

 •  Podłącz telefon do komputera lub sprawdź ustawienia na urządzeniu
 • Być może konieczna okaże się aktualizacja sterowników bądź dostosowanie głośności. Może się zdarzyć, że urządzenie wyciszy głośność automatycznie po podłączeniu lub odłączeniu słuchawek
 • Następny krok to ponowne uruchomienie urządzenia, w celu sprawdzenia problem został rozwiązany

Co więcej? Jeżeli udało Ci się określić, że słuchawki i telefon działają w prawidłowy sposób, to pojawiająca się usterka może być efektem eksploatacji komponentów znajdujących się pomiędzy wtyczką a gniazdem! W tym przypadku warto dokładnie sprawdzić męską końcówkę zestawu słuchawkowego wykorzystując do tego lupę. Możesz także spróbować wyczyścić żeńskie styki, aczkolwiek jest to znacznie bardziej skomplikowane, gdyż są one mniej dostępne. Pamiętaj, jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy bądź nie chcesz samemu podejmować naprawy usterki- powierz to zadanie doświadczonemu zespołowi, który zajmie się profesjonalną i kompleksową naprawą awarii. Dzięki Dillcom oszczędzisz nie tylko czas, nerwy ale również pieniądze!

Profesjonalna naprawa gniazda słuchawkowego w serwisie

Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie sprawić, by gniazdo słuchawkowe w Twoim telefonie działało w sposób prawidłowy, nie musisz się martwić! Nasi doświadczeni specjaliści, technicy z serwisu naprawy smartfonów pomogą Ci szybko, sprawnie i skutecznie rozwiązać ten problem. Co warto mieć na uwadze? To, iż najlepszy serwis nie tylko dokona bezbłędnej diagnostyki przyczyny pojawiającej się usterki gniazda słuchawkowego, ale przede wszystkim zajmie się naprawą po bardzo przystępnej cenie!
Powinieneś wiedzieć, że nie każda awaria części musi kończyć się kupnem nowego smartfonu. Zapraszamy do zapoznania się z oferta Dillcom. Bardzo dużą zaletą naszego serwisu jest to, że nie musisz nawet wychodzić z domu, bowiem wystarczy że przekażesz sprzęt kurierowi, a my zajmiemy się resztą!

Jan Łajewski
1 czerwca, 2021

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

  Operacja pn. „Rozwój działalności gospodarczej firmy Dilicom Serwis Jan Łajewski z zakresu serwisu komputerowego poprzez zakup innowacyjnej aplikacji usprawniającej obsługę klientów” mająca na celu rozwój działalności gospodarczej w zakresie naprawy i konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych, w tym utworzenie jednego etatu i utrzymanie dwóch miejsc pracy w okresie trzech lat od dokonania płatności końcowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Wartość realizowanej operacji: 136471,92 zł, w tym ze środków EFPROW 56290,27 zł.

  Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.