Naprawa układu zasilania w komputerze

Układ zasilania jest jednym z najbardziej istotnych układów, jaki występuje we wszystkich urządzeniach elektronicznych. Co warto mieć na uwadze? To, że bez niego nic nie będzie działało, nawet jeśli urządzenie jakie posiadamy jest nowoczesne i bardzo zaawansowane technologicznie. Bardzo dobrym przykładem są komputery. Dzisiaj już praktycznie każdy z nas posiada w domu przynajmniej jeden komputer bądź laptop. Bardzo dużo urządzeń to nowoczesne sprzęty, które posiadają niezwykle dużą moc obliczeniową. Jednak bez dobrze działającego zasilania stają się one zupełnie bezużyteczne! Niestety awarie związane z zasilaniem zdarzają się bardzo często. Co zrobić gdy taka awaria ma miejsce? Jakie mogą być jej rodzaje oraz na czym konkretnie polega naprawa takiej usterki? Są to tematy, którymi zajmiemy się w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do zapoznania się z lekturą!

Awaria układu zasilania- co zrobić w takiej sytuacji?

Zadajesz sobie pytanie co powinieneś zrobić jeśli awaria układu zasilania przytrafi się Twojemu komputerowi? Musisz wiedzieć, iż zasilanie jest najważniejszym układem w całym komputerze! Jeśli ulegnie on awarii, Twój komputer może w ogóle się nie włączyć, bądź nie będzie działać prawidłowo. Dlatego też jeśli zauważysz jakikolwiek problem związany z zasilaniem, nigdy go nie lekceważ! Jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy, najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie udanie się z komputerem do profesjonalnego serwisu Dillcom. Jednak zanim się na to zdecydujesz, warto najpierw sprawdzić czy wszystko jest w porządku z przewodem zasilającym, oraz czy komputer jest w ogóle do niego podłączony. Jeśli jednak wszystko jest w porządku, zaleca się udanie do serwisu! Korzystając z naszych usług możesz być pewny, że problem zostanie szybko namierzony i co najważniejsze sprawnie usunięty!

Przyczyny awarii układu zasilania

Czy wiesz, że zasilanie to układ, który składa się z kilku elementów rozprowadzających zasilanie do poszczególnych podzespołów komputera? Podstawowym elementem jest przede wszystkim zasilacz, który jest odpowiedzialny za zmianę napięcia przemiennego na napięcie stałe. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest prawidłowe działanie poszczególnych elementów komputera. Jednak mimo, że zasilacz jest jeden, to przyczyn związanych z awarią układu zasilania może być naprawdę sporo. Bardzo często awaria wynika z przepięć w sieci, które z kolei mogą powodować uszkodzenia zasilacza. Co więcej? Uszkodzenia mogą dotyczyć także baterii i akumulatora!

Przyczyną awarii może być także zużycie poszczególnych elementów, gdyż wraz z upływem czasu każde urządzenie zaczyna działać wolniej, mniej sprawniej, aż w konsekwencji ulega całkowitemu zużyciu. Niestety zarówno komputer, jak i laptop to sprzęty elektroniczne, które nie są niezniszczalne! Dlatego też co jakiś czas może spotkać je awaria, która wiąże się z wymianą podzespołów. Powodem uszkodzeń układu zasilania jest także niewłaściwe obchodzenie się ze sprzętem przez użytkownika. Chodzi tutaj między innymi o:

 • Wypadki wynikające z nieuwagi użytkownika
 • Zalanie komputera jakimś płynem
 • Niewłaściwe ułożenie
 • Przegrzanie

Jak widać przyczyn awarii układu zasilania jest naprawdę sporo. Jednak jest jedna bardzo dobra wiadomość- większość ego typu awarii można usunąć, jednocześnie przywrócić komputer do prawidłowego działania!

Naprawa układu zasilania- na czym polega?

Wiesz już czym jest awaria układu zasilania i jakie są jej najczęstsze przyczyny. Teraz pewnie zastanawiasz się jak przebiega naprawa, jak usuwa się tego typu awarię? Powinieneś wiedzieć, że bardzo dużo zależy od przyczyny wystąpienia danej usterki! Najczęściej naprawa wiąże się z wymianą zasilacza na nowy, lub działający sprawnie i skutecznie w danym zestawie komputerowym. Jednak poszczególne przyczyny awarii mogą dotyczyć różnych elementów komputera. W przypadku uszkodzenia płyty głównej, rozwiązanie problemu jest bardziej skomplikowane i wymaga bardzo precyzyjnej analizy, wykonania testów sprawdzających oraz sprawdzonej metody działania.

Gdy zauważysz objawy mogące świadczyć o awarii układu zasilania, nie warto zwlekać z naprawą! W tej sytuacji najlepiej zaufać specjalistom serwisu Dillcom!

Jan Łajewski
9 kwietnia, 2021

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

  Operacja pn. „Rozwój działalności gospodarczej firmy Dilicom Serwis Jan Łajewski z zakresu serwisu komputerowego poprzez zakup innowacyjnej aplikacji usprawniającej obsługę klientów” mająca na celu rozwój działalności gospodarczej w zakresie naprawy i konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych, w tym utworzenie jednego etatu i utrzymanie dwóch miejsc pracy w okresie trzech lat od dokonania płatności końcowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Wartość realizowanej operacji: 136471,92 zł, w tym ze środków EFPROW 56290,27 zł.

  Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.