Naprawa płyty głównej w komputerze PC lub laptopie

Zastanawiasz się co zrobić w sytuacji kiedy w Twoim laptopie, tablecie bądź komputerze stacjonarnym została uszkodzona płyta główna? W przypadku jakichkolwiek problemów z płytą główną zapraszamy do naszego profesjonalnego i nowoczesnego serwisu Dillcom w Warszawie! Dzięki posiadanemu zapleczu oraz wieloletniemu doświadczeniu w różnego rodzaju naprawach możemy szybko, sprawnie i skutecznie usunąć większość usterek płyty głównej. Zaufaj naszym specjalistom, informatykom a Twój komputer będzie działał prawidłowo jeszcze przez wiele lat!

Płyta główna w laptopie- co warto o niej wiedzieć?

Przede wszystkim na samym początku należy podkreślić, iż płyta główna jest jednym z najważniejszych podzespołów komputera PC, laptopa bądź tabletu. Spełnia ona kluczową rolę, bowiem odpowiada za właściwą komunikację wszystkich elementów i składników całego sprzętu komputerowego! Dzieje się tak poprzez specjalne, nalutowane w niej elementy SMD takie jak:

 • Złącza
 • Elementy układu zasilania min. Kondesatory, rezystory, diody
 • A także inne układy elektroniczne

O czym warto pamiętać? To, iż cała komunikacja odbywa się bardzo zasadniczo z wykorzystaniem ścieżek zatopionych w laminacie. Jest to bardzo istotne, gdyż od kondycji płyty głównej i jej elementów zależy czas prawidłowej pracy sprzętu elektronicznego. Bardzo ważne jest, aby już w przypadku pierwszych objawów usterki szybko zareagować. Korzystając z naszych usług zyskujesz pewność i gwarancje nie tylko prawidłowego zdiagnozowania problemu, ale przede wszystkim jego skutecznego usunięcia!

Co więcej? Oprócz elementów SMD, które znajdują się na płycie głównej, znajdują się tam również inne elementy lutowane między innymi: układy BGA, gniazda, a także inne podzespoły. Obecnie w nowych urządzeniach są one najczęściej lutowane bezpośrednio do płyty głównej. Zastanawiasz się jak wygląda naprawa płyty głównej w Dillcom? Przede wszystkim podczas przeprowadzania naprawy wykorzystujemy tylko i wyłącznie sprawdzone i skuteczne rozwiązania oraz stosujemy właściwe standardy i wysokiej jakości narzędzia!

Nasz serwis komputerowy może pochwalić się bardzo dobrze wyposażonym zapleczem, dzięki któremu możemy usuwać nawet najtrudniejsze uszkodzenia płyty głównej! W przypadku wszelkich problemów z płytą główną zapraszamy do naszego serwisu w Warszawie, gdzie po bezpłatnej diagnostyce przedstawimy Państwu wszystkie możliwe rozwiązania i wykonamy kompleksową naprawę płyty głównej!

Uszkodzenia płyty głównej- jakie przyczyny?

Powinieneś wiedzieć, iż płyty główne ulegają uszkodzeniu najczęściej w wyniku:

 • Zwarć
 • Przegrzania elementów
 • Oraz uszkodzeń mechanicznych

Co więcej? Przyczyną awarii płyty głównej może być również zalanie rozwarstwienie się laminatu płyty, które następuje w wyniku upadku z wysokości lub uderzenia, oraz wszelkie inne wady fabryczne. Pamiętaj, że bezpośrednie uszkodzenie płyty głównej może spowodować uszkodzenie innych równie istotnych podzespołów takich jak:

 • Pamięć RAM
 • Karta graficzna
 • Procesor
 • Matryca
 • Oraz dyski

W tym przypadku konieczne może okazać się programowanie lub wymiana na nowe.

Główne objawy uszkodzenia płyty głównej

Należy zaznaczyć, iż uszkodzenie płyty głównej nie zawsze daje jasne sygnały, objawy nie zawsze muszą być tak oczywiste! W większości przypadków laptop, komputer lub tablet nie uruchamia się, aczkolwiek zdarzają się również inne, bardziej nietypowe zachowania. Najczęstszymi objawami jakie towarzyszą uszkodzeniu płyty głównej są:

 • Brak możliwości uruchomienia sprzętu
 • Sprzęt wydaje dziwne sygnały dźwiękowe
 • Urządzenie włącza się samoczynnie
 • Po uruchomieniu następuje zawieszenie
 • Brak wykrywania innych podzespołów
 • Brak wyświetlania obrazu
 • Nieprawidłowe działanie dźwięku oraz innych funkcji płyty głównej

Naprawa płyty głównej- wiedza i profesjonalizm

W naszym serwisie w trakcie naprawy płyty głównej wykonujemy szereg czynności, zaczynając od pełnej diagnostyki elektronicznej płyty głównej, poprzez wymianę uszkodzonych elementów i wykonanie testów, a kończąc na profesjonalnym montażu laptopa lub komputera. Po przeprowadzeniu naprawy przygotowujemy sprzęt do wydania właścicielowi.

Warto dodać, iż każda naprawa płyty głównej wymaga nie tylko odpowiedniej wiedzy, ale także doświadczenia i narzędzi. Dlatego też najlepiej powierzyć ją wyspecjalizowanym serwisom takim jak Dillcom. Wybierając naszą firmę możesz być pewny, że wszystkie naprawy zostaną wykonane starannie oraz zgodnie z normami i procedurami.

Jan Łajewski
3 lutego, 2021

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

  Operacja pn. „Rozwój działalności gospodarczej firmy Dilicom Serwis Jan Łajewski z zakresu serwisu komputerowego poprzez zakup innowacyjnej aplikacji usprawniającej obsługę klientów” mająca na celu rozwój działalności gospodarczej w zakresie naprawy i konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych, w tym utworzenie jednego etatu i utrzymanie dwóch miejsc pracy w okresie trzech lat od dokonania płatności końcowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Wartość realizowanej operacji: 136471,92 zł, w tym ze środków EFPROW 56290,27 zł.

  Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.