Kopiowanie i wycinanie obiektu w iOS 16

Czy wiesz, że iOS 16 wprowadził możliwość kopiowania oraz wycinania obiektu ze zdjęcia? Przez dość długi czas, aby skopiować lub wyciąć jakikolwiek obiekt ze zdjęcia w iPhonie, konieczne było skorzystanie z usług lub programów innych firm. Jednak Apple wykonał ogromny ruch, oferując specjalne rozwiązanie – chip iOS 16. Dzięki niemu można nie tylko wycinać, ale również kopiować obiekty w celu późniejszego dodawania do memów, notatek, czy wysyłania jako naklejki z telegramem. Obecnie istnieje kilka opcji kopiowania obiektów w tym systemie. Poniżej przedstawiamy, jak to wszystko działa.

Kopiowanie obiektu ze zdjęcia w iOS 16

 • otwórz zdjęcie, na którym znajduje się obiekt
 • ściśnij zdjęcie do momentu, aż pojawi się biała aureola światła
 • stuknij w „Kopiuj”
 • otwórz program i wklej obraz

Ważne! Możesz również przeciągnąć i upuścić obraz do żądanego programu, poprzez przytrzymanie go. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie aplikacje mobilne obsługują funkcję wklejania. Dlatego zaleca się, aby sprawdzić, czy wersje oprogramowania są aktualne.

Jak skopiować obiekt znajdujący się w notatkach iOS 16?

 • przejdź do notatek
 • narysuj obiekt
 • obrysuj go białym ołówkiem
 •  kliknij obiekt i wybierz „Kopiuj”

Następnie możesz wstawić obiekt do dowolnej aplikacji. Pamiętaj jednak, że podobnie jak wyżej nie wszyscy obsługują ten rodzaj wstawiania, dlatego warto wypróbować wkładkę jako tekst oraz jako zdjęcie.

Kopiowanie obiektu w plikach iOS 16

 •  otwórz plik PDF
 • przejdź do trybu edycji
 •  zaznacz i skopiuj

Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu jakie wprowadził iOS 16, kopiowanie obiektów stało się o wiele łatwiejsze. To pożądana funkcja, która pozwoli zaoszczędzić sporą ilość czasu. Jesteśmy przekonani, iż zapoznanie się z nowymi układami dotyczącymi oprogramowania układowego będzie dla Ciebie przydatne w przyszłości.

 

Dillcom
13 czerwca, 2023

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

  Operacja pn. „Rozwój działalności gospodarczej firmy Dilicom Serwis Jan Łajewski z zakresu serwisu komputerowego poprzez zakup innowacyjnej aplikacji usprawniającej obsługę klientów” mająca na celu rozwój działalności gospodarczej w zakresie naprawy i konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych, w tym utworzenie jednego etatu i utrzymanie dwóch miejsc pracy w okresie trzech lat od dokonania płatności końcowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Wartość realizowanej operacji: 136471,92 zł, w tym ze środków EFPROW 56290,27 zł.

  Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.