Jak przyśpieszyć komputer – 5 najważniejszych kroków!

Większość użytkowników kilkuletnich laptopów, komputerów zwłaszcza z systemem Windows, w pewnym momencie spotyka się z problemem zbyt powolnego działania sprzętu. Z pewnością zastanawiasz się co zrobić w takiej sytuacji? Czy najlepszym rozwiązaniem tych kłopotów jest zakup nowego komputera? Niekoniecznie! Na samym początku warto skorzystać z profesjonalnej pomocy serwisu Dillcom. Nasi doświadczeni specjaliści dokładnie sprawdzą wszelkie możliwości tkwiące w systemie, korzystając z najnowszych narzędzi technologicznych. Dopiero gdy te działania nie przyniosą skutku, należy dokonać zmiany sprzętu elektronicznego na nowy. Zapraszamy do zapoznania się z lekturą!

Dokładne opróżnienie kosza i defragmentacja dysku

O czym warto pamiętać? To, iż system Windows posiada wbudowane liczne narzędzia, dzięki którym możliwa jest lepsza praca systemu. Po pierwsze, należy opróżnić po prostu kosz systemowy. Niestety dużym błędem jest fakt, iż wielu użytkowników nie zwraca na niego uwagi, bowiem jego oczyszczenie pozwoli na zwolnienie przestrzeni na dyskach. Kolejny istotny krok to defragmentacja dysków i partycji. Zastanawiasz się co to takiego? Jest to zabieg polegający na scaleniu fragmentów pliku podzielonych na części w czasie ich zapisywania oraz ułożeniu ich na dysku w taki sposób, aby były łatwiej dostępne zarówno dla programów jak i użytkowników. Pamiętaj, iż defragmentacja jest domyślnym narzędziem Windows, jednakże zaleca się używanie innych, specjalnych programów np. Smart Defrag. Dzięki nim możliwe jest ustawienie parametrów defragmentacji pod względem charakteru używania poszczególnych partycji.

Podczas profesjonalnego czyszczenia sprzętu elektronicznego w Dillcom przeprowadzamy także czyszczenie systemowego rejestru! Wszystkie ważne pliki zostają przeniesione do oddzielnego folderu na dysku twardym.

Wyłączenie zbędnych efektów wizualnych

Mimo, iż nowy system Windows prezentuje się bardzo ładnie, to jednak wszystkie efekty wizualne znacznie go spowalniają! Dlatego też jeśli są one nie potrzebne, najlepszym rozwiązaniem jest całkowite ich wyłączenie.

Usuniecie nieużywanych programów

Co istotne? Jeśli Twój laptop bądź komputer służył także do testowania różnego rodzaju programów, to warto odinstalować te, z których się już nie korzysta. Takie zastosowanie nie tylko zwolni przestrzeń na dysku twardym, ale również usunie z systemu rejestru niepotrzebne dodatkowo obciążające go wpisy. Jeśli użytkownik potrzebuje jednak sporadycznie skorzystać z określonego programu, to warto sprawdzić czy występuje on w wersji niewymagającej instalacji w systemie, a jedynie rozpakowania. Pamiętaj, usuwając stare programy warto również postawić na sprawdzony program antywirusowy, który nie obciąża zbyt mocno podzespołów komputera! W przypadku starszej wersji systemu Windows, zaleca się aktualizację na nowszą, gdyż dzięki temu Twój komputer bądź laptop będzie działał znacznie sprawniej!

Wymiana części na nowe

Jasną rzeczą jest, iż komputer oraz laptop jak każde inne urządzenie wraz z upływem czasu zużywa się. Przede wszystkim dotyczy to dysku twardego, który po kilku latach pracy może zawieść! Jeśli zdecydujesz się na wymianę dysku, warto postawić na półprzewodnikowy dysk SSD. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujesz pewność i gwarancje, iż Twój system będzie się znacznie szybciej uruchamiał! Co więcej? Sprawniejsza uruchamianie dotyczy także programów na nim zainstalowanych. Bardzo dużym atutem dysku SSD jest fakt, iż jest on znacznie bardziej odporny na wstrząsy, jest to cenna właściwość, która nabiera znaczenia zwłaszcza w przypadku upadku. Na poprawę wydajności sprzętu elektronicznego ma również wpływ dodanie pamięci RAM. Aczkolwiek przed jej kupnem, powinieneś sprawdzić jaka ilość RAM obsłuży płyta główna komputera. W przypadku laptopa, warto skorzystać z usług doświadczonego serwisu, który zajmie się jego rozebraniem oraz precyzyjnym usunięciem zabrudzeń.

Czy wiesz, że na poprawę pracy komputera może mieć także wpływ wymiana zasilacza na nowy? Obecnie bardzo wiele problemów, które związane są ze stabilnością pracy laptopów i komputerów jest spowodowane niewłaściwym zasilaniem. Nie warto bagatelizować tego problemu, gdyż może on doprowadzić nawet do awarii sprzętu!

Zakup nowego komputera- ostateczny krok

Niestety, jeśli wszelkie sposoby reanimacji nie pomagają, ostatecznym i jednym wyjściem jest kupno nowego sprzętu elektronicznego. Zaleca się, aby wybierać sprzęt z 64- bitowym systemem, gdyż jest on o wiele bardziej efektywniejszy. Co więcej? Warto także postawić na sprzęt, który będzie posiadał systemową partycję umieszczoną na dysku SSD.

Jeśli pragniesz przyśpieszyć działanie swojego komputera bądź laptopa, postaw na sprawdzone metody i narzędzia serwisu Dillcom. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie! Zawsze służymy kompleksową pomocą i fachowym doradztwem.

Jan Łajewski
7 kwietnia, 2021

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00