Jak pozbyć się wirusów z iPhone’a?

Często zdarza się, że poprze pośpiech lub nieuwagę klikamy w nieznany link lub nieświadomie coś instalujemy. Nie jesteśmy zadowoleni z posiadania oprogramowania, które negatywnie oddziałuje na nasze dane. Choć wirusy najczęściej przybierają niepozorną postać, jednak potrafią być bardzo niebezpieczne. Mogą nie tylko poważnie zaszkodzić plikom, ale również narazić wszelkie nasze działania na niebezpieczeństwo. Szczególnie dotyczy to danych bankowych- wystarczy jeden zły ruch i wszystkie nasze oszczędności mogą zniknąć. Właśnie dlatego należy zapobiegać takim skutkom i uważnie czytać wszystkie komunikaty. Czytając poniższy poradnik dowiesz się m.in. jak sprawdzić czy iPhone ma wirusy oraz jak się ich pozbyć. Zaczynajmy!

Jak sprawdzić, czy mój iPhone ma wirusa?

Niestety, złośliwe oprogramowanie może działać na urządzeniu w zupełnie podstawowy sposób. Nic w tym dziwnego, bowiem celem hakerów jest sprawić, aby oprogramowanie pozostało niezauważalne dla potencjalnego użytkownika telefonu. To właśnie czas działa na korzyść hakerów- im więcej naszych danych zdobędzie, tym poważniejsze mogą być skutki. A więc, jak sprawdzić czy urządzenie Apple nie ma wirusa?

  • Sygnałem informującym, że telefon może być zainfekowany jest przede wszystkim wolne tempo działania sprzętu. Choć powodów może być tak naprawdę dużo więcej, jednak najbardziej prawdopodobne jest to, że wirus przegrzewa iPhone i zapełnia jego pamięć, a co za tym idzie spowalnia jego działanie
  • Zawirusowanie może sygnalizować też żądanie dodatkowych uprawnień
  • Częste pojawianie się natrętnych reklam
  • Szybkie rozładowywanie się baterii mimo małej żywotności
  • Częste awarie urządzenia
  • A także zwiększone opłaty za rachunki

Jak usunąć złośliwe oprogramowanie z urządzenia Apple?

Usuniecie złośliwych wirusów nie należy do łatwych zadań! Najbardziej skuteczne jest ręczne pozbycie się „szkodnika”. A więc, jak skutecznie uporać się z tym problemem? W tym celu należy uruchomić telefon, lecz nie w sposób standardowy, ale w trybie awaryjnym. To rozwiązanie, które unieszkodliwi na ten czas działanie wirusów. Co więcej? Dzięki takiemu zastosowaniu można przejść do ustawień i pobranych aplikacji. Następny krok to odinstalowanie wszystkich budzących podejrzenie oprogramowania.

Oprócz tego, należy również zadbać o regularne aktualizowanie oprogramowania, ponieważ pozwoli to znacznie zminimalizować ryzyko pojawienia się kolejnego wirusa w Twoim iPhone. Jeżeli jednak telefon jest bardzo zainfekowany, konieczne może być przywrócenie ustawień fabrycznych, aczkolwiek takie rozwiązanie jest równoznaczne z utratą wszelkich danych. Aby temu zapobiec warto je wcześniej przywrócić z kopii zapasowej bądź zgrać.

Obecnie na rynku dostępnych jest także wiele programów, które zwalczają złośliwe oprogramowania. Dużym zainteresowaniem w przypadku iOS’A cieszy się Kaspersky oraz Norton. Pamiętaj, że skanowanie iPhone’a powinno przebiegać z zastosowaniem wyłącznie dedykowanych i sprawdzonych antywirusów.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł nieco rozjaśnił Twoje wątpliwości dotyczące złośliwych oprogramowań. Jeśli wiesz jak poradzić sobie z wirusem, zadbaj o to, aby na Twoim iPhone już nigdy się nie pojawił. Uważnie pobieraj pliki, szybko reaguj na zmiany w funkcjonowaniu urządzenia, a co najważniejsze nie ufaj podejrzanym źródłom. Bezpieczeństwo postaw na 1 miejscu! Jeśli natrafiłeś na złośliwe oprogramowanie i nie jesteś w stanie poradzić sobie na własną rękę, zawsze możesz skorzystać z usług doświadczonych specjalistów Dillcom. Serdecznie zapraszamy do naszego serwisu Apple!

Dillcom
13 marca, 2022

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00

    „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

    Operacja pn. „Rozwój działalności gospodarczej firmy Dilicom Serwis Jan Łajewski z zakresu serwisu komputerowego poprzez zakup innowacyjnej aplikacji usprawniającej obsługę klientów” mająca na celu rozwój działalności gospodarczej w zakresie naprawy i konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych, w tym utworzenie jednego etatu i utrzymanie dwóch miejsc pracy w okresie trzech lat od dokonania płatności końcowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

    Wartość realizowanej operacji: 136471,92 zł, w tym ze środków EFPROW 56290,27 zł.

    Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.