Jak chronić swojego iPhone przed atakiem z zewnątrz?

Nowoczesne telefony komórkowe, smartfony narażone są na ataki ze strony hakerów. Warto wiedzieć, jak się przed nimi chronić, aby nie dać sobie wykraść poufnych, prywatnych danych zapisanych na telefonie. Sprawdźmy, jak chronić swojego iPhone`a przed różnymi atakami z zewnątrz.

 1. Zawsze korzystaj z aktualnej wersji systemu operacyjnego
  Firma Apple w wysokiej mierze dba o bezpieczeństwo swoich klientów i ich wszystkich danych czy materiałów multimedialnych, dlatego wprowadza w swoim dedykowanym systemie operacyjnym iOS coraz to nowe, lepsze zabezpieczenia. Problem w tym, że o ile system iOS jest generalnie dobrze zabezpieczony, to nie wszyscy użytkownicy iPhone`ów korzystają z jego najnowszej wersji. Nie aktualizują swojego systemu operacyjnego smartfona, co jest poważnym błędem i stwarza zagrożenie atakiem hakerskim.
  Dlatego należy zawsze upewnić się, że korzystamy z najnowszej wersji systemu iOS, w tym z mniejszych aktualizacji. Hakerzy potrafią znaleźć drobne błędy w kodowaniu Apple, które wykorzystują na swoją korzyść, uzyskując dostęp do danych osobowych ofiary.
  Tymczasem aktualizacja systemu operacyjnego iOS w iPhone`ie nie wymaga szerokiej wiedzy informatycznej. Serwis naprawy iPhone`ów Dillcom radzi, aby wejść po prostu w aplikację ustawienia i wybrać opcję „Ogólne”, a następnie „Aktualizacja oprogramowania”.
 2. Odpowiedni kod dostępu do telefonu
  Przy blokadzie ekranu użytkownik iPhone`a może ustanowić hasło, które pozwala na dostęp do aplikacji i wszystkich materiałów multimedialnych zgromadzonych w telefonie. Jednak standardowy, czterocyfrowy kod łatwo złamać. Jak mówi specjalista z Dillcom, wystarczy ku temu prosty program GrayKey. Czasem i użytkownik wykazuje się daleko idącą lekkomyślnością i ustanawia domyślny kod do telefonu Apple, np. 0000, 1234 czy 1111. Nie trudno go odgadnąć, nawet bez aplikacji, która testuje możliwe propozycje kodu.
  Będzie o wiele trudniej uzyskać dostęp do iPhone`a, jeśli zmienimy hasło z cyfrowego na litery i symbole. Im będzie ono bardziej skomplikowane, tym iPhone stanie się trudniejszy do złamania.
 3. Zabezpieczenie iCloud
  Z kwestią ochrony iPhone`ów przed atakami hakerskimi związana jest ochrona chmury obliczeniowej iCloud, w której coraz więcej użytkowników przechowuje swoje zdjęcia, filmiki, dokumenty tekstowe i tym podobne. Istnieją różne sposób ochrony swoich materiałów przed hakerami online. Specjaliści radzą zastosowanie dwuetapowego uwierzytelniania użytkownika i audyt bezpiecznych pytań.
 4. Znajdź mój iPhone
  Zgubienie iPhone`a lub jego kradzież wcale nie musi oznaczać, że przyjdzie ci pogodzić się ze stratą swojego telefonu. Jeśli wcześniej zainstalujesz aplikację
  „Znajdź mój iPhone…”. aktywowana usługa pozwoli zalogować się użytkownikowi na Find My iPhone z innego urządzenie z systemem iOS lub bezpośrednio przez internet i zobaczyć, gdzie się znajduje na mapie. Tą samą drogą użytkownik może zdalnie wyczyścić pamięć urządzenia ze wszystkich swoich danych.
 5. Otwieranie nieznanych linków i załączników
  Pomimo rosnącej świadomości internautów dotyczącej wirusów i oprogramowania złośliwego, nadal nie brakuje tych, którzy otwierają nieznane sobie linki i odczytują załączniki przesłane przez podejrzanych, nieznanych nadawców. To prosta droga do tego, aby wprowadzić na swój iPhone wirusa, który utrudni lub uniemożliwi korzystanie ze sprzętu. Jeśli więc otrzymujemy nieznany link, czy załącznik nie klikajmy go, ponieważ potencjalnie może to zagrażać naszemu urządzeniu.
  Porady kieruje do użytkowników telefonów marki Apple serwis naprawy iPhone`ów Dillcom z Warszawy.
Jan Łajewski
19 marca, 2020

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

  Operacja pn. „Rozwój działalności gospodarczej firmy Dilicom Serwis Jan Łajewski z zakresu serwisu komputerowego poprzez zakup innowacyjnej aplikacji usprawniającej obsługę klientów” mająca na celu rozwój działalności gospodarczej w zakresie naprawy i konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych, w tym utworzenie jednego etatu i utrzymanie dwóch miejsc pracy w okresie trzech lat od dokonania płatności końcowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Wartość realizowanej operacji: 136471,92 zł, w tym ze środków EFPROW 56290,27 zł.

  Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.