Jak bezpiecznie użytkować sprzęt elektroniczny?

Główne zasady, które dotyczą bezpieczeństwa sprzętu elektronicznego z reguły najczęściej wyznaczamy sobie sami, dokładamy wtedy wszelkich starań aby nic złego nie przytrafiło się naszemu komputerowi, tabletowi czy telefonowi. Jednak wraz z upływem czasu, kiedy „nowy smartfon” staje się „używanym” często zapominamy jak bezpiecznie go używać. Jeśli chcesz poznać ogólne zasady bezpiecznego użytkowania, które skutecznie uchronią Twój sprzęt elektroniczny przed usterkami, zapoznaj się z poniższym artykułem. Znajdziesz w nim cenne wskazówki. Serdecznie zapraszamy!

Główne elementy bezpieczeństwa

Oczywistą rzeczą jest, iż głównym elementem bezpieczeństwa są przede wszystkim pokrowce oraz etui. Co istotne? Nie ma tutaj znaczenia rodzaj danego sprzętu elektronicznego! Zarówno pokrowce jak i etui z dużą skutecznością chronią urządzenia przed:

  • Zarysowaniem
  • Upadkiem na twarde podłoże
  • Oraz zbiciem o twardy przedmiot

Elementy zabezpieczające sprzęt to nie tylko etui, bowiem bardzo istotne jest także zastosowanie szkła hartowanego. Zabezpiecza ono ekran smartofna podczas upadku z dużej wysokości bądź styczności szybki z twardym i ostrym przedmiotem. Ale to nie wszystko! Szkło hartowane sprawdza się także doskonale jako ochrona przed zarysowaniem. Dużą zaletą szkła hartowanego jest fakt, iż podczas upadku to ono ulega stłuczeniu, natomiast szybka pozostaje nietknięta. Dużym atutem jest również bardzo przystępna cena, gdyż najczęściej jest to koszt około 30 zł. Nie jest to cena zbyt wygórowana, a ochrona jaką zapewnia szkło hartowane jest naprawdę bezcenna!

Kolejnym równie istotnym elementem zabezpieczającym sprzęty elektroniczne są futerały, torby oraz pokrowce. Znajdują one zastosowanie najczęściej podczas podróżowania ze sprzętem elektronicznym lub służą także do jego przechowywania. Zastanawiasz się co zabezpiecza sprzęt przed uderzeniem? To specjalna miękka i cienka gąbka, umieszczona między warstwami materiału. Zarówno futerały jak i pokrowce to świetne rozwiązanie w przypadku laptopów, tabletów oraz przenośnych ekranów.

Stabilna powierzchnia, podstawka chłodząca

Mimo, iż niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, to jednak ważną zasadą w kwestii bezpiecznego użytkowania sprzętu elektronicznego jest stabilna powierzchnia, na której ustawiamy sprzęt. Najczęściej korzystamy z laptopa bądź tabletu leżąc w łóżku bądź siedząc na kanapie. Niestety są to sytuacje niebezpieczne, gdyż wystarczy tak naprawdę chwila nieuwagi, aby sprzęt wylądował na podłodze. Nie zaleca się również zasypiania w trakcie korzystanie z komputera, bowiem w nocy wykonując jakieś ruchy, możemy nieumyślnie doprowadzić do zniszczenia sprzętu.

Podstawka chłodząca to świetna metoda na laptop, który ciągle się grzeje. Czy wiesz, że podstawka chłodząca pełni 2 funkcje? Chodzi tutaj nie tylko o chłodzenie sprzętu, a więc zapobieganie przegrzaniu, ale także o stabilne utrzymanie sprzętu. O czym warto pamiętać? To, iż do przegrzania najczęściej dochodzi w przypadku starszych laptopów! Również zastosowanie poduszki pod laptopa nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż zatrzymuje ona obieg powietrza, w skutek czego może doprowadzić do uszkodzenia laptopa. Nie zaleca się także spożywania posiłków podczas korzystania ze sprzętu, ponieważ jest to obecnie jedna z najczęstszych przyczyn uszkodzeń telefonu, tabletu lub laptopa.

Hasła dostępu, odblokowanie za pomocą rozpoznawania twarzy

Powinieneś wiedzieć, że bezpieczeństwo sprzętu to nie tylko strona zewnętrzna, ale również ochrona danych. W dzisiejszych czasach kradzież ważnych danych z telefonu, laptopa czy tabletu to niestety dosyć częste przestępstwo. W przypadku kradzieży pewną ochroną utratą danych jest ustanowienie specjalnego hasła dostępu. Może ono uchronić przed włamaniem do najbardziej istotnych miejsc tj. konta bankowe. Świetnym i sprawdzonym zabezpieczeniem jest funkcja odblokowania ekranu za pomocą rozpoznania twarzy! Złamanie tego typu blokady nie jest rzeczą łatwą, jest to bowiem jedno z lepszych zabezpieczeń naszego telefonu, jakie dostępne są od ręki.

Pamiętaj, jeśli jesteś zainteresowany, w przypadku usterki sprzętu na skutek upadku z dużej wysokości, zawsze możesz skorzystać z profesjonalnych usług serwisu Dillcom, który nie tylko rozpozna przyczynę uszkodzenia, ale także skutecznie naprawi jego skutki. Zapraszamy!

Jan Łajewski
7 kwietnia, 2021

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00