iPhone nie może odnaleźć drukarki- co należy zrobić w takiej sytuacji?

Zaawansowana i nowoczesna technologia AirPrint, którą otrzymujemy kupując iPhony umożliwia drukowanie praktycznie wszystkiego, poczynając od dokumentów a kończąc na zdjęciach i stronach internetowych! Niestety zdarza się również, że nasze urządzenie nie wykrywa drukarki. Takie problemy pojawiają się najczęściej w przypadku używania niekompatybilnej drukarki bądź jeżeli sprzęt nie przeszedł właściwej konfiguracji w celu korzystania z technologii bez sterowników. Co istotne? Znając najczęstsze przyczyny problemów związanych z połączeniem Iphone’a, drukarka jest w stanie w bardzo szybkim czasie, i co najważniejsze bezpiecznie je rozwiązać? Zastanawiasz się na czym to polega i jak to wygląda cały proces? Zapoznaj się z artykułem a otrzymasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania!

Po pierwsze stabilne połącznie WiFi!

Oczywistą rzeczą jest, że aby móc w pełni korzystać z technologii AirPrint do przewodowego drukowania, iPhone musi być podłączony do sieci bezprzewodowej! A więc, jeśli WiFi nie jest włączone, należy je uruchomić w ustawieniach naszego telefonu, aby móc korzystać z AirPrint. Gdy WiFi zostanie podłączone należy połączyć się z tą samą siecią, z którą podłączone jest urządzenie drukujące.

Precyzyjna konfiguracja drukarki

Czy wiesz, że iPhone potrafi wykryć tylko i wyłącznie taki sprzęt, który podłączony jest do takiej samej sieci WiFi? Zastanawiasz się dlaczego? Podłączenie drukarki do tej sieci WiFi, do której podłączony jest nasz telefon jest niezbędne do drukowania przez AirPrint. Co więcej? Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zarówno połączeń WiFi jak i konfiguracji znaleźć można w dokumentacji zakupionej drukarki! Należy zaznaczyć, że jeśli drukarka obsługuje innowacyjną technologię AirPrint, konieczne jest także odpowiednie skonfigurowanie do drukowania bezprzewodowego. O czym warto pamiętać? To, że ustawienia drukarki mogą obejmować w swoim zakresie włącznie ustawienia AirPrint. W sytuacji jeśli ustawienie Twojej drukarki nie jest włączone, zaleca się skorzystanie z instrukcji obsługi urządzenia drukującego. Dzięki takiemu zastosowaniu uzyskasz cenne informacje na temat konfiguracji tego ustawienia. Jeśli mimo tego, nie jesteś sobie w stanie sam poradzić- w każdej chwili możesz skorzystać z pomocy profesjonalistów Dillcom!

Co zrobić, gdy mimo połącznia Wifi i konfiguracji drukarki, iPhone nadal jej nie wykrywa?

W celu naprawy niewielkiej usterki oprogramowania najlepszym i pierwszym rozwiązaniem, które jest zalecane jest ponowne uruchomienie urządzenia, gdyż jest to pierwszy krok, jaki sam możemy wykonać! Jest to zabieg, który warto wypróbować nie tylko w przypadku telefonu, ale również drukarki. W następnym kroku należy zresetować ustawienia sieciowe w telefonie. Takie rozwiązanie spowoduje usunięcie wszystkich wcześniejszych ustawień: Bluetooth, WiFi, VPN oraz komórkowych w telefonie. Dzięki takiemu zastosowaniu przywrócone zostaną domyślne ustawienia fabryczne. Pamiętaj, iż po przeprowadzeniu takiego resetu, musisz po raz kolejny wprowadzić hasła do Wifi a następnie podłączyć urządzenia Bluetooth.

W celu zresetowania ustawień sieciowych w telefonie, należy przejść kolejno do sekcji ustawienia- ogólne- resetuj- resetuj ustawienia sieciowe. Następnie ponownie wciśnij resetuj ustawienia sieci, w celu ostatecznego potwierdzenia resetu. Po wykonaniu tego zabiegu twój iPhone wyłączy się, zresetowane zostaną wszystkie ustawienia sieciowe i urządzenie włączy się ponownie.

Kontakt ze sprawdzonym serwisem- skuteczne rozwiązanie problemu

Pamiętaj, jeśli Twój iPhone mimo resetu i konfiguracji nadal nie może wykryć drukarki- oznacza to sygnał, iż warto skontaktować się z profesjonalnym serwisem. Wybierając Dillcom zyskujesz pewność i gwarancję, że nasi specjaliści szybko i skutecznie rozwiążą ten problem! Postaw na wiedzę, doświadczenie oraz sprawną i fachową pomoc naszych pracowników. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami za pomocą specjalnego formularza zamieszczonego na naszej stronie internetowej bądź telefonicznie! Serdecznie zapraszamy!

Jan Łajewski
1 czerwca, 2021

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00

    „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

    Operacja pn. „Rozwój działalności gospodarczej firmy Dilicom Serwis Jan Łajewski z zakresu serwisu komputerowego poprzez zakup innowacyjnej aplikacji usprawniającej obsługę klientów” mająca na celu rozwój działalności gospodarczej w zakresie naprawy i konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych, w tym utworzenie jednego etatu i utrzymanie dwóch miejsc pracy w okresie trzech lat od dokonania płatności końcowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

    Wartość realizowanej operacji: 136471,92 zł, w tym ze środków EFPROW 56290,27 zł.

    Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.