iPhone a płatność zbliżeniowa

Coraz więcej wskazuje na to, że marka Apple intensywnie pracuje nad nową funkcją, która umożliwiłaby zamianę każdego iPhone’a w przenośny terminal płatniczy. Co więcej? Możliwe, ze takie rozwiązanie pojawi się jeszcze w tym roku, wraz z jedną z aktualizacji.

iPhone terminalem płatniczym?

Z informacji, jakie przekazał Mark Gurman z Bloomerg, wynika że firma Apple jeszcze w tym roku zamierza wdrożyć nowy serwis, który pozwoli na akceptowanie płatności zbliżeniowych za pomocą iPhone’a. Prostym językiem mówiąc oznacza to, że iPhone stałby się terminalem płatniczym.

iPhone jako przenośny terminal płatniczy

Nowa usługa proponowana przez Apple to doskonałe rozwiązanie dla osób, które prowadzą małe biznesy , które często wymagają przyjmowania płatności poza firmą, w której prowadzą działalność. Obecnie, aby to zrobić należy posiadać specjalny mobilny terminal, który łączy się ze smartfonem bezprzewodowo. Jedną z firm, która oferuje takie urządzenia jest np. Square.

Warto zaznaczyć, iż w 2020 roku marka Apple kupiła kanadyjski startup Mobeewave za 100 mln dolarów. Co więcej? Firma opracowała technologię, która umożliwia akceptowanie płatności zbliżeniowych przy użyciu smartfona. Podobnie jak Apple Pay, funkcja ta ma wykorzystywać NFC. Funkcja ta może pojawić się w iPhone’ach jeszcze tego roku.

Dillcom
14 maja, 2022

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00

    „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

    Operacja pn. „Rozwój działalności gospodarczej firmy Dilicom Serwis Jan Łajewski z zakresu serwisu komputerowego poprzez zakup innowacyjnej aplikacji usprawniającej obsługę klientów” mająca na celu rozwój działalności gospodarczej w zakresie naprawy i konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych, w tym utworzenie jednego etatu i utrzymanie dwóch miejsc pracy w okresie trzech lat od dokonania płatności końcowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

    Wartość realizowanej operacji: 136471,92 zł, w tym ze środków EFPROW 56290,27 zł.

    Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.