Czyszczenie laptopa – dlaczego warto korzystać z usług serwisu komputerowego?

Jak wiadomo laptop jest urządzeniem, z którego obecnie korzysta się już praktycznie codziennie. Tak jak większość sprzętów, które są intensywnie użytkowane również laptop wymaga systematycznego czyszczenia! Warto zaznaczyć, iż jest to najlepszy sposób na przedłużenie jego żywotności, mimo tego nadal wiele osób o tym zapomina. Prowadzi to do przegrzewania poszczególnych komponentów oraz do innych, poważnych uszkodzeń, których często nie da się już niestety naprawić. Aby temu zapobiec zaleca się regularne czyszczenie sprzętu komputerowego w serwisie.

Jak często należy czyścic sprzęt komputerowy?

Zastanawiasz się jak często należy czyścić komputer bądź laptop? Przede wszystkim istotne są pierwsze sygnały, bowiem to one informują, że Twoje urządzenie wymaga czyszczenia. Najczęstsze sygnały to:

  • Sporadyczne, samoistne restartowanie
  • Przegrzewanie się komputera
  • A także awaria systemu

Co istotne? Jeśli chodzi o awarię systemu, bardzo często bywa już za późno, gdyż cały system chłodzenia zostaje uszkodzony. O problemie tkwiącym w niewystarczającej czystości podzespołów może także świadczyć zbyt głośna praca oraz spowolnione działanie systemu. Serwis Dillcom Warszawa pomoże skutecznie i sprawnie zdiagnozować dany problem i za Twoją zgodą zastosuje odpowiednie działania, które umożliwią Ci dalsze korzystanie ze sprzętu.

Powinieneś pamiętać, iż pojawiające się zabrudzenia, to sygnał do tego, że należy wyczyścić  nie tylko ekran, ale również klawiaturę i zewnętrzną obudowę laptopa. Niestety w przypadku wewnętrznych elementów sprawa nieco się komplikuje, bowiem chodzi tutaj przede wszystkim o warunki w jakich używany jest komputer bądź laptop. Jeśli w pomieszczeniu panuje wysokie stężenie pyłów, zaleca się przeprowadzenie konserwacji przynajmniej 2 razy w roku. Należy pamiętać, że nie bez znaczenia jest także częstotliwość użytkowania sprzętu. Jeśli komputer jest używany w domowych lub biurowych warunkach wymaga czyszczenia co około 8 miesięcy, natomiast jeśli korzystasz z komputera sporadycznie pamiętaj o czyszczeniu raz w roku!

Skuteczne czyszczenie laptopa

W przypadku podstawowego czyszczenia laptopa owszem możesz podjąć się tego samodzielnie, aczkolwiek należy to robić odpowiedzialnie, dokładnie i z zastosowaniem odpowiednich narzędzi. Natomiast w przypadku wnętrza warto postawić na profesjonalny serwis komputerowy Dillcom, który nie tylko zajmie się odpowiednim wyczyszczeniem wszystkich elementów, ale wymieni także pastę termoprzewodzącą na procesorze. Nasz serwis w razie konieczności oferuje także możliwość oczyszczenia wentylatora i nałożenia nowego smaru silikonowego.

Wbrew krążącym opiniom samodzielne czyszczenie wnętrza laptopa jest bardzo trudne! Rozkręcenie obudowy oraz demontaż wszystkich elementów to trudne zadanie nawet dla doświadczonego majsterkowicza. Pamiętaj, iż brak właściwej wiedzy oraz odpowiednich narzędzi może doprowadzić do urwania taśmy a nawet uszkodzenia płyty głównej! Dlatego okresowe, precyzyjne czyszczenie wnętrza lepiej pozostawić doświadczonym specjalistom!

Profesjonalny serwis komputerowy- zaufaj specjalistom

Nasi doświadczeni fachowcy sprawnie i bezpiecznie oczyszczą wszelkie komponenty. Co więcej? Wymienią także pastę termoprzewodzącą i ocenią dokładnie ogólny stan Twojego komputera. Wybierając naszą firmę zyskujesz pewność szybkiego usunięcia awarii. Zespół naszych specjalistów, informatyków zaproponuje wymianę zużytych komponentów a w razie potrzeby zaproponuje także nowe baterie do laptopów.

Warto dodać, iż Warszawa to miasto na terenie którego od wielu lat świadczymy kompleksowe i profesjonalne usługi z zakresu IT. Poza  ogromnym doświadczeniem posiadamy również odpowiedni sprzęt! Powinieneś wiedzieć, iż każdy nawet najmniejszy błąd może doprowadzić do całkowitego zniszczenia laptopa, dlatego tym bardziej warto zaufać specjalistom. Poprzez wieloletnie doświadczenie i zdobyta praktykę wiemy jak należy precyzyjnie oczyścić każdy komputer! Pamiętaj, wybierając nasze usługi otrzymujesz gwarancję najwyższej jakości a także pewność, że żaden z podzespołów nie zostanie uszkodzony! Jeśli jesteś zainteresowany, nie czekaj zgłoś się do nas już dziś!

Jan Łajewski
3 lutego, 2021

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 81/85 lok. 6
01-836 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00