Czy warto kupić powystawowy iPhone?

Telefony ze sklepowych ekspozycji są tańszą opcją dla nowych urządzeń Apple. Wahasz się, czy warto kupić powystawowy iPhone? Należy pamiętać, że tego rodzaju sprzęt jest narażony nie tylko na dużą eksploatację, ale także ciągłe ładowanie, dlatego wszystko zależy od stanu technicznego urządzenia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sprawdzić, jak wygląda iPhone, i czy na pewno działa prawidłowo. Jeśli okaże się, że nie doszło do poważnych uszkodzeń, zakup urządzenia może być świetną okazją. W poniższym artykule podpowiadamy, czy warto kupić powystawowy iPhone i na co zwrócić uwagę, żeby skorzystać z niskiej ceny urządzenia. Zapraszamy!

Czym tak naprawdę jest powystawowy iPhone?

Powystawowe iPhone’y to egzemplarze, które były wcześniej prezentowane Klientom na sklepowych półkach. Zdarza się, że telefony są umieszczone za specjalną szybką ochronną, a Klienci zainteresowani kupnem mogą tylko sprawdzić, jak wyglądają wybrane modele na żywo. Ponadto, Klienci mają również możliwość wzięcia smartfona do ręki, włączenia go i przetestowania. Biorąc pod uwagę to, że były wcześniej używane, iPhone’y z ekspozycji są tańsze od nowych urządzeń. Co ciekawe, czasem nawet o kilkadziesiąt procent!

O czym warto pamiętać? Powystawowe Apple należy zawsze kupować z pewnego źródła. Niestety w sieci można trafić na wielu nieuczciwych sprzedawców, co stwarza ryzyko zakupu urządzenia, które mogło być wcześniej uszkodzone lub posiada nieoryginalne części. Aby temu zapobiec możesz poprosić sklep o przedstawienie stanu faktycznego urządzenia, obejrzenie go i przetestowanie na żywo.

Powystawowy iPhone – wady i zalety

Zastanawiasz się, czy kupić powystawowy iPhone? Przede wszystkim powinieneś wziąć pod uwagę ryzyko, jakie wiąże się z takim rozwiązaniem. Smartfony z ekspozycji narażone są na dużą eksploatację- niestety Klienci bardzo często sięgają po najnowsze modele iPhone’ów, uruchamiają je i testują bez zachowania ostrożności. Co z tego wynika? Otóż, Powystawowe Jabłka są narażone nie tylko na duże zużycie, ale także uszkodzenia mechaniczne, które mają wpływ na ich wygląd i funkcjonowanie.

Co więcej? IPhone’y, które były wcześniej udostępniane Klientom, najczęściej są ciągle podłączane do ładowarki. Jeśli były w ten sposób użytkowane przez cały czas, możliwe, że czekają Cię problemy z niesprawnym ekranem i mała wydajną baterią. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest naprawa iPhone’a.

A jakie są zalety powystawowego Apple? Po pierwsze niska cena. Jeśli telefon jest w dobrym stanie technicznym i nie był nadmiernie eksploatowany- może niewiele różnić się od nowego urządzenia. Niestety na pierwszy rzut oka ciężko jest określić, czy smartfon jest w pełni sprawny. Właśnie z tego powodu niska cena małe ślady użytkowania nie powinny decydować o zakupie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie powystawowego iPhone’a?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji w kwestii zakupu iPhone’a z ekspozycji, warto sprawdzić czy jest to na pewno dobra decyzja. W tym celu:

 • Zapytaj sprzedawcę o historię urządzenia- jak był eksploatowany, jak długo przebywał na sklepowych półkach oraz czy Klienci mieli do niego dostęp
 • Poproś o przedstawienie zdjęć, a jeśli masz taką możliwość- udaj się do sklepu i sprawdź osobiście jak wygląda i czy działa bez zarzutów
 • Zapytaj, czy sklep udziela gwarancji na powystawowego iPhone’a
 • Jeśli stan techniczny telefonu nie spełnia Twoich oczekiwań, masz 2 rozwiązania: poproś o większą obniżkę lub zrezygnuj z zakupu

Przestrzegając powyższych wskazówek, zakup powystawowego urządzenia Apple będzie bezpieczniejszy, a Ty unikniesz kosztownych niespodzianek.

Podsumowując, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy warto kupić powystawowy iPhone. Mimo, iż cena tych telefonów bywa naprawdę bardzo kusząca, jednak zawsze wiąże się to z pewnym ryzykiem. Pamiętaj, aby zawsze upewnić się, jaki jest stan techniczny smartfona. Aby mieć pewność, że kupione przez Ciebie urządzenie jest w pełni sprawne, odwiedź sprawdzony serwis Apple. Specjaliści Dillcom najlepiej ocenią, czy Twój iPhone wymaga naprawy oraz udzielą fachowej porady, jak najlepiej dbać o używany sprzęt. Zapraszamy.

Dillcom
14 maja, 2022

Skontaktuj się
z nami już dziś!

Centrum serwisowe

ul. Kasprowicza 56
01-871 Warszawa

tel.: +48 791 495 495
biuro@dillcom.pl

Godziny Otwarcia
09:00 – 19:00

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

  Operacja pn. „Rozwój działalności gospodarczej firmy Dilicom Serwis Jan Łajewski z zakresu serwisu komputerowego poprzez zakup innowacyjnej aplikacji usprawniającej obsługę klientów” mająca na celu rozwój działalności gospodarczej w zakresie naprawy i konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych, w tym utworzenie jednego etatu i utrzymanie dwóch miejsc pracy w okresie trzech lat od dokonania płatności końcowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Wartość realizowanej operacji: 136471,92 zł, w tym ze środków EFPROW 56290,27 zł.

  Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.